Co zrobić, by cieszyć się piękną fryzurą? Sprawdź, jaki masz rodzaj włosów

Cześć, dziewczyny! Ostatnio sporo myślałam o tym, że cały czas uczymy się nowych rzeczy, poznając przy tym samych siebie. Aby móc powiedzieć, że jest się samoświadomym swojego ciała, trzeba najpierw dobrze mu się przyjrzeć i je zrozumieć. Jesteśmy różni, jednak wszyscy potrzebujemy opieki nad naszą urodą. Tak samo włosy mają swoje własne prawa i rodzaje, które są istotne przy wyborze pielęgnacji. Warto poznać kilka wskazówek, a także bogatą ofertę, jaką przygotowali eksperci zajmujący się kosmetykami. Dzisiaj będę chciała podzielić się z Wami podstawową wiedzą na temat rodzajów włosów. A więc zaczynajmy!

Jak rozpoznać włosy normalne? Skarb, o który trzeba dbać

Osoby zwracające szczególną uwagę na swój wygląd, często marzą o kosmykach wyglądających na gładkie, elastyczne i sprężyste. Dodatkowo, gdy są lśniące i miękkie w dotyku, z pewnością można powiedzieć o nich, że są to włosy zdrowe. Jeśli ten opis pasuje do Twojej codziennej fryzury, to prawdopodobnie jesteś posiadaczką włosów normalnych. W takiej sytuacji najlepiej jeśli dobierzesz kosmetyki odpowiadające swojemu rodzajowi oraz takie, które przynajmniej raz w miesiącu, będą w stanie zapewnić Twojej fryzurze regenerację. Nie można zapomnieć o tym, że złe traktowanie swojej czupryny, może doprowadzić do zmiany rodzaju włosów.

Czy jesteś posiadaczką włosów suchych? Są na to sposoby!

Czasami moje koleżanki skarżą się, że mają na głowie siano. Przyczyną ich narzekań są rozdwajające się końcówki, brak połysku, elektryzowanie się oraz łupież. Jeśli masz ten sam problem, musisz zmierzyć się z suchym rodzajem włosów. Gdy już masz diagnozę, podstawowym zadaniem jest dobranie nawilżających kosmetyków. To właśnie one najlepiej zadbają o to, byś nie musiała martwić się fryzurą. Jeśli jest to możliwe, postaraj się ograniczyć użycie suszarki do minimum. Dzięki temu będziesz mieć szansę na opanowanie niekorzystnej sytuacji.

Co zrobić z włosami tłustymi? Wskazana pielęgnacja

Zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów może być prawdziwą udręką. Nawet osoby dbające o swój wygląd, zmagają się z tym problemem i często nie mogą sobie z nim poradzić. Błyszczące włosy u nasady, ogólne oklapnięcie fryzury, a nawet kosmyki zbite w strąki — to wszystko świadczy o tym, że należy podjąć odpowiednie kroki. Pomóc może odpowiednia higiena, czyli na przykład regularne czyszczenie szczotek do włosów. Czasem jednak warto zdobyć się na odzwyczajenie włosów od zbyt częstego mycia, co może dać pożądane efekty. Także stosowanie ziołowych kosmetyków, pomaga w unormowaniu pracy gruczołów łojowych. Zawsze warto postarać się, aby małymi kroczkami, wprowadzić wielkie zmiany.