Filtry w kosmetykach – dlaczego należy je używać + moje sprawdzone kremy z filtrem

Hej!

Czy wiecie, dlaczego krem z filtrem jest tak ważny w codziennej pielęgnacji skóry? Jak działa promieniowanie UV na naszą cerę i czy filtry w kosmetykach są odpowiednio wysokie? Dziś właśnie o tym wam opowiem, oraz doradzę, jaki krem z filtrem najlepiej wybrać. Zapraszam na wpis!

Filtry UV – codzienna, najważniejsza ochrona

Latem właściwie większości z was nie trzeba namawiać do stosowania kremów z filtrem. Chętnie je nakładamy ponieważ niemal każdy z nas wie, co znaczy poparzenie słoneczne lub zbyt mocne spieczenie buzi. Jednak filtry przeciwsłoneczne powinny być ważne nie tylko latem, ale O KAŻDEJ PORZE ROKU. Tak, tak. Cały rok należy chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. co prawda zimą szkodliwe promienie docierają wolniej przez warstwę chmur, jednak są one też niebezpieczne i przyczyniają się do starzenia skóry, czyniąc w niej nieodwracalne szkody. Dlatego lepiej jednak nałożyć ten filtr i mieć problem z głowy… jak myślicie? 😉

Jakie zadanie ma filtr przeciwsłoneczny?

Filtr przede wszystkim ma nas chronić przed fotostarzeniem skóry. Do takich uszkodzeń zalicza się wszelkie uszkodzenia, które wiążą się ze zmarszczkami i bruzdami, przebarwieniami skórnymi, utratą elastyczności, odwodnieniem, nierównym kolorytem i pogarszająca się teksturą skóry.Czy wiecie, że jeśli zimową i jesienną porą nie będziemy się odpowiednio chronić, wszystkie te negatywne skutki promieniowania pojawią się na skórze? Zgroza, wiem. Jeśli macie skłonność do przebarwień, to w ogóle przez cały rok musicie bardzo uważać, nie zwracając uwagi na porę roku i inne czynniki.

Jeszcze mniej fajna wiadomość to ta, że nawet wielogodzinna praca przed monitorem komputera powoduje trwałe uszkodzenia skóry, porównywalne do tych powstałych po ekspozycji na słońce. Tzw. blue light, czyli niebieskie światło wszelkich monitorów, ekranów, tabletów, smartfonów i innych cudów techniki bardzo pogarsza stan naszej skóry. Efekt to oczywiście przedwczesne starzenie.

Filtry – dlaczego warto je używać?

  • to doskonała profilaktyka przeciwzmarszczkowa (to brzmi nieprawdopodobnie, ale dobry filtr jest w stanie przesunąć granicę naszego starzenia o porządnych kilka lat!),
  • wspomagają skórę i chronią przed odwodnieniem, szorstkością, utratę elastyczności,
  • pomagają utrzymać dobry koloryt skóry,
  • chronią przed nadmierną pigmentacją,
  • chronią przed powstawaniem wolnych rodników.

Jaki kosmetyk z filtrem UV wybrać?

Oczywiście z wysokim filtrem! To ważne, byście kierowali się przy wyborze wysokością spektrum ochrony. SPF30 absolutne minimum, a to dlatego, że z każdą chwilą od aplikacji waszego kremu i tak poziom ochrony stopniowo spada. I właśnie dlatego im wyższe spektrum działania, tym lepiej, bo macie zagwarantowaną dłuższą ochronę. Ja używam kremu z filtrem SPF50 latem i 30-tki zimą. Często sięgam też po krem, który tworzy ochronę przed światłem niebieskim.

W ciągu dnia sięgam po różne ochronne mgiełki z filtrem, które dają mi ochronę i nie niszczą przy tym makijażu. Co do tego ostatniego – wspomagam się koreańskimi kremami BB które mają doskonałe filtry SPF.

Do moich ulubionych kosmetyków należą:

  • MANASLU OUTDOOR Techniczny Krem Ochronny SPF 50
  • MANSALU City Outdoor SPF 30
  • Guam Seatherapy krem ochronny Blue Light HEV UVB
  • Ochronny krem przeciw zanieczyszczeniom SPF 30 Elixir jeunesse od Yves Rocher
  • MISSHA Perfect Cover – Krem BB; do mojej karnacji idealny jest No.23; 50ml

Stosujecie kosmetyki z filtrem? Macie jakieś sprawdzone? Dajcie znać! 🙂