Jak dbam o swoje pazurki, czyli moje sposoby na piękne paznokcie

Cześć dziewczyny!

Wiem, że wygląd Waszych paznokci jest dla Was równie ważny, jak dla mnie. Mam dla Was dobrą wiadomość: nie potrzebujemy zabiegów w salonie kosmetycznym, żeby cieszyć się pięknymi paznokciami. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja. Dzisiejszy wpis będzie mini poradnikiem, jak dbać na co dzień o paznokcie.

  • Nawilżanie. Zdrowe paznokcie to efekt regularnie nawilżanych dłoni. Dlatego najważniejsza zasad brzmi: zawsze noś przy sobie krem do rąk. Zazwyczaj kupuję minimum 3 opakowania kremu, żeby jakiś zawsze był pod ręką. Wybieram zawsze taki, który przeznaczony jest również do paznokci. Po każdym myciu dokładnie osuszam dłonie i wcieram krem.
  • Odżywianie. Od czasu do czasu paznokcie potrzebują przerwy od nieustannego malowania. Szczególnie jeśli mamy słabość do lakierów o mocnych, wyrazistych kolorach. Zafundujmy im wtedy kuracje odżywką. W zależności od potrzeb możemy użyć odżywki regenerującej lub wzmacniającej. Polecam także mój sposób: pod lakier zawsze nakładam najpierw cienką warstwę bezbarwnej odżywki witaminowej.
  • Olejki do paznokci. Raz w tygodniu poświęcam kwadrans na moczenie swoich pazurków w olejkach. U mnie najlepiej sprawdzają się: olejek rycynowy, olejek arganowy, oliwa z oliwek z sokiem z cytryny. Czasami wzbogacam je o witaminę A+E. Olejki najpierw troszkę podgrzewam w kąpieli wodnej, a następnie zanurzam w nich palce na minimum 15 min.
  • Piłowanie. Używam tylko dobrego szklanego pilniczka. Zawsze staram się mieć taką długość paznokci, żeby nie przeszkadzały mi np.; w pisaniu na klawiaturze. Takie stukanie osłabia je i sprawia, że zaczynają się rozdwajać, łamać.

Paznokciom szkodzi także przedłużanie oraz naklejanie tipsów. Zrezygnujmy również ze zmywaczy z acetonem, a domowe prace wykonujmy w gumowych rękawiczkach.

A jakie są Wasze sposoby na piękne pazurki? Napiszcie koniecznie! 🙂