Jak zregenerowałam paznokcie po hybrydzie?

Cześć!

Regeneracja paznokci po hybrydzie nie była łatwa, ale się udało. Wiecie, jak trudno jest wytrzymać bez lakieru i ozdób, tylko z odżywkami i kremami? Powrót do mocnych i ładnych paznokci kosztował mnie wiele wyrzeczeń. Dopiero teraz widzę, że naprawdę było warto. Jak to zrobiłam? Przeczytacie w moim poście.

Co to jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to najpopularniejszy sposób ozdabiania paznokci. Jest bardzo trwały, stosunkowo tani, a co najlepsze łatwy do zrobienia samodzielnie w domu. Mówi się, że długie i częste noszenie hybryd może osłabić paznokcie. Te po jakimś czasie stają się łamliwe, przebarwione i cienkie. Pojawia się także problem z aplikacją hybrydy, bo lakier nie chce przylegać do zniszczonej płytki. Jedynym sposobem pozostaje regeneracja paznokci przez stosowanie preparatów z witaminami i składnikami nawilżającymi.

Czy hybryda niszczy i osłabia paznokcie?

Tak, jeśli robicie to regularnie. Ciągłe nakładanie hybryd osłabia płytkę paznokcia, w końcu jest to produkt chemiczny. Jeżeli wasze paznokcie są naturalnie delikatne i wrażliwe, to nakładanie witaminowej bazy również na niewiele się zda. Płytka paznokcia i tak stanie się cienka jak papier, a przy stylizacji może boleć. Aby paznokcie powróciły do stanu sprzed manicure hybrydowego, należy zrobić przerwę na około 2 lub 3 miesiące. W tym czasie trzeba stosować odżywki i regenerujące kremy oraz poddawać paznokcie olejowaniu lub innym wzmacniającym zabiegom.

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?

Po pierwsze należy bardzo dokładnie i ostrożnie usunąć stary manicure hybrydowy. Aby paznokcie odpoczęły, trzeba obciąć je na krótko i zastosować lekko podgrzaną oliwę z oliwek. Taką kurację powtarzaj każdego dnia, bo hybryda wysusza paznokcie. Dobrym rozwiązaniem jest również używanie specjalnej odżywki z witaminami. Do diety można wprowadzić suplementy lub produkty, które wpływają na kondycję nie tylko paznokci, lecz także skóry i włosów. Mogą to być na przykład: ryby, olej lniany, rośliny strączkowe, otręby, jaja, grube kasze.

PAMIĘTAJ!

Podczas pierwszego manicure hybrydowego dobrze jest użyć bazy proteinowej (witaminowej). Jej zadaniem będzie wzmocnienie i odżywienie płytki paznokcia. W tym produkcie znajdziesz witaminy E i B5, które w znaczącym stopniu poprawiają kondycję paznokci.