Konturowanie twarzy makijażem. Jak zrobić je poprawnie?

Cześć!

Masz pyzate policzki, kartoflowaty nos lub wysokie i szerokie czoło? Nie przejmuj się! Jest sposób, żeby zatuszować te mankamenty twarzy oraz nadać buzi symetryczny i naturalny kształt. Ten sposób to konturowanie twarzy makijażem. Sprawdź, jak go zrobić i jakich kosmetyków użyć do malowania skóry.

Czym jest konturowanie twarzy makijażem?

Konturowanie twarzy to inaczej modelowanie twarzy za pomocą kosmetyków do makijażu. Przeważnie używa się do tego podkładu, korektorów, rozświetlaczy i bronzerów. Dzięki umiejętnemu stosowaniu tych produktów uzyskuje się pożądany efekt w postaci wyszczuplonej lub krągłej twarzy i symetrycznych rysów. A jak taki rezultat osiągnąć? Kosmetykami w jaśniejszym odcieniu pokrywa się te części twarzy, które chcemy wyeksponować i podkreślić. Natomiast produktami w ciemniejszym odcieniu maluje się te partie buzi, które chcemy zakamuflować i optycznie pomniejszyć.

Jak poprawnie konturować twarz?

1. Zadbaj o cerę

Żaden makijaż, w tym konturowanie twarzy, nie będzie wyglądał naturalnie i porządnie nawet wtedy, gdy zrobisz go drogimi i profesjonalnymi kosmetykami na zaniedbanej twarzy. Dlatego pamiętaj o dwóch najważniejszych czynnościach związanych z pielęgnacją skóry, czyli peelingowaniu i nawilżaniu. Jeżeli pory twojej skóry będą rozszerzone, przebarwienia, trądzik i zmarszczki widoczne, a podrażnienia bardzo rozległe, to nic dobrego nie zdziałasz. Nie warto nawet używać kolorówki i zabierać się za konturowanie twarzy. Zmarnujesz kosmetyki i możesz pogorszyć kondycję swojej skóry.

2. Dobierz prawidłowy odcień podkładu

Każda z nas przynajmniej raz w życiu stosowała podkład w złym odcieniu. Kosmetyk był zbyt jasny lub zbyt ciemny w stosunku do twojej karnacji. Ważne są także poziom krycia i trwałość. Im lepszy jakościowo kosmetyk, tym końcowy efekt konturowania twarzy będzie lepszy. Wybór właściwego produktu jest bardzo ważny, bo będzie stanowić bazę do modelowania makijażem. Jeżeli nie wiesz, jaki podkład jest najlepszy dla twojej twarzy, to poproś o pomoc pracownika drogerii.

3. Pamiętaj o korektorach

Sam rozświetlacz i bronzer nie wystarczą. Pamiętaj o zastosowaniu korektorów w jasnym i ciemnym odcieniu. To właśnie one są odpowiedzialne za cały efekt i profesjonalne konturowanie twarzy. Dla uzyskania bardziej promiennej i młodszej skóry zastosuj korektor rozświetlający. Zaaplikuj go pod oczami, w wewnętrznych kącikach oczu, wzdłuż bruzd nosowo-wargowych, na czole pomiędzy brwiami, na grzbiecie nosa, na czubku brody i na łuku Kupidyna.

4. Blendowanie kosmetyków to podstawa

Kiedy już nałożysz wszystkie kosmetyki na twarz, pora je zblendować. Co to znaczy? Blendowanie to mieszanie, łączenie kosmetyków robione po to, żeby uzyskać naturalny efekt konturowania twarzy. Naturalny, czyli pozbawiony smug, efektu maski, plam i nierówności. Jeżeli dokładnie zblendujesz kosmetyki, to uzyskasz makijaż 3D, mankamenty twojej buzi będą ukryte, a jej atuty doskonale wyeksponowane. Do blendowania kolorówki używaj pędzli lub gąbeczek.

5. Pudruj z umiarem

Nie przesadzaj z pudrem. Wystarczy niewielka ilość kosmetyku, żeby utrwalić makijaż i zmatowić cerę. Najlepiej w tej roli sprawdzi się sypki puder transparentny, który dopasuje się do kolorytu skóry i makijażu – stanie się po prostu niewidoczny. Niektórzy wizażyści zalecają, żeby pudrem oprószyć tylko czoło, nos i brodę, czyli te części twarzy, które najbardziej się przetłuszczają. Policzki powinny być naturalnie błyszczące, bez grama pudru.

Czy ty poprawnie konturujesz twarz?