Paznokcie hybrydowe krok po kroku. Jak robię hybrydę na paznokciach?

Paznokcie hybrydowe stały się bardzo popularne, ponieważ są nie tylko efektowne, lecz także trwałe. Ponieważ utrzymują się przez kilka tygodni, warto je wykonać na przykład przed urlopem; dzięki temu Wasze paznokcie pozostaną w nienagannym stanie przez cały ten czas. Hybrydę można wykonać zarówno w profesjonalnym salonie, jak i we własnym domu. To drugie rozwiązanie zajmie najwyżej kilkanaście minut, ale wymaga wprawy i zastosowania odpowiednich produktów. Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku, jak zdjąć hybrydę z paznokci i czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zachęcam do lektury.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Jeżeli decydujecie się na samodzielne wykonanie hybrydy, powinnyście zaopatrzyć się w:

 • pilnik,
 • blok polerski (kostkę),
 • odtłuszczacz,
 • primer,
 • bazę hybrydy,
 • wybrany kolor hybrydy (lakier),
 • nawierzchniową hybrydę,
 • lampę UV,
 • oliwkę do skórek.

Kiedy macie już wszystko, czego potrzeba, możecie przystąpić do dzieła.

 1. Zacznijcie od opiłowania paznokci zgodnie z Waszymi preferencjami.
 2. Następnie odsuńcie lub wytnijcie skórki.
 3. Zmatujcie płytki paznokci za pomocą bloku polerskiego.
 4. Przetrzyjcie paznokcie odtłuszczaczem, dzięki czemu oczyścicie paznokcie z pyłu. Jeżeli Wasza płytka jest wyjątkowo trudna lub tłusta, dodatkowo zastosujcie primer.
 5. Na tak oczyszczoną płytkę nałóżcie cienką warstwę bazy i utwardzajcie ją w lampie UV przez około 2 minut. Następnie zaaplikujcie pierwszą cienką warstwę wybranego koloru i ponownie utwardzajcie ją w lampie UV przez około 2 minut.
 6. Po utwardzeniu koloru hybrydy nałóżcie lakier nawierzchniowy (inaczej top). Lakier nawierzchniowy utrwali hybrydę i nada jej połysk. Utwardzanie powinno potrwać 2 minuty.
 7. Na zakończenie przemyjcie ostatnią warstwę odtłuszczaczem, po czym nałóżcie oliwkę; wmasujcie ją i w paznokcie, i w skórki.

Paznokcie hybrydowe są gotowe i powinny utrzymać się przez około 2-3 tygodni. Po tym czasie musicie je uzupełnić lub zmienić kolor.

Jak zdjąć hybrydę z paznokci?

Aby zdjąć hybrydę, powinnyście zacząć od delikatnego spiłowania warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie zamoczcie wacik w płynie do usuwania hybrydy, przyłóżcie do całej płytki paznokcia i owińcie folią aluminiową. Po upływie około 15 minut odwińcie folię i delikatnie zdejmijcie lakier; w razie potrzeby możecie sobie pomóc drewnianym patyczkiem lub pilnikiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Nie zrywajcie hybrydy na siłę, ponieważ uszkodzicie w ten sposób płytkę paznokciową.

Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie?

Hybryda pogarsza kondycję paznokci, jeżeli jest nakładana bez przerwy. Jest to produkt chemiczny, więc nie odżywia paznokci. W większości przypadków po odstawieniu hybrydy paznokcie stają się cieńsze i wrażliwsze. Aby powróciły do swojego pierwotnego stanu, proponuję nie nakładać hybrydy przez 2-3 miesiące. Wykorzystajcie ten czas na kurację odżywką do cienkich i osłabionych paznokci. Jeżeli zauważycie poprawę, możecie wrócić do hybrydy. Dopóki paznokcie są zmęczone, nie ma sensu jej robić, bo po prostu nie będzie trzymała się na paznokciach. W tym czasie nie nakładajcie tipsów, które obciążają paznokcie.

Informacje końcowe

Po pierwsze, podczas wszystkich zabiegów na paznokcie pamiętajcie o przestrzeganiu zasad higieny. Dzięki temu unikniecie zakażeń wskutek ewentualnego przerwania naskórka.

Po drugie, używajcie produktów sprawdzonych marek i dobrej jakości. Dzięki nim efekty będą trwalsze, a paznokcie estetyczne.

Ponadto miejcie na uwadze, żeby podczas nakładania bazy hybrydy nie zalać skórek i dobrze pokryć krawędź paznokcia.

I ostatnie: dopóki nie utwardzicie hybrydy w lampie, możecie dokonywać ewentualnych zmian i poprawek.

A Wy robicie paznokcie hybrydowe? Regularnie czy od czasu do czasu? Zauważyłyście, żeby kondycja Waszej płytki uległa pogorszeniu? Czekam na Wasze opinie!