Renegeracja włosów – od czego zacząć?

Cześć, dziewczyny!

Jakiś czas temu moje włosy były matowe i pozbawione blasku. Ale już nie są! W związku z tym często dostaję pytania o ich regenerację. Od czego zaczęłam? Jak osiągnęłam satysfakcjonujący wygląd włosów? W dzisiejszym wpisie odpowiem na, mam nadzieję, każde z nich.

Aby móc cieszyć się pięknymi włosami, oczywiście należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Warto zwracać uwagę na skład produktów, które kupujemy. Jeżeli na naszej półce przeważają kosmetyki zawierające szkodliwe parabeny i alkohole, włosy nigdy nie będą zregenerowane.

Jak rozpocząć walkę o zdrowe pasma? 

Przede wszystkim musisz zatroszczyć się o to, aby dostarczać włosom wszystkich niezbędnych składników pielęgnacyjnych. Oczywiście muszą być dobrane do rodzaju ich porowatości, typu, struktury. Wszystko ma znaczenie, nawet to, czym czeszemy włosy, jak je stylizujemy i jak obchodzimy się z nimi w ciągu dnia.

Porowatość włosów 

To sposób, w jaki układają się ich łuski. Jest to ważne kryterium, które definiuje ich ogólny stan i kondycję. Jej znajomość pozwala na dobór odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli ciężko Ci określić to samodzielnie, możesz udać się na wizytę do trychologa.

Olejowanie włosów

To coraz popularniejsza metoda na zdrowe włosy. Odkąd zaczęłam ją stosować, jestem zachwycona. Odpowiednio dobrane olejki są w stanie zdziałać cuda. Optymalną pielęgnację zapewnią Ci oleje naturalne. Ważne, aby były tłoczone na zimno, czyste, nierafinowane. Sprawią, że Twoje włosy będą nasycone witaminami, minerałami i substancjami odżywczymi. Olejki należy aplikować nie tylko na włosy, ale też na skórę głowy, aby wniknęły w cebulki. To ważne, aby oleje nie miały syntetycznych dodatków. Wybór odpowiedniego olejku jest najważniejszy. Warto wiedzieć, że olejki uzupełniają się nawzajem, więc można je ze sobą łączyć. Dzięki regularnemu stosowaniu włosy staną się piękne, silne i błyszczące.

Czym myjesz włosy?

Zwracaj uwagę na to, czym myjesz włosy. Szampony, które zawierają silikony, alkohole i parabeny zadbają jedynie o włosy, ale nie o skórę głowy. Zaburzają pracę gruczołów łojowych i są przyczyną przesuszeń i podrażnień. Warto stosować takie szampony wyłącznie raz w tygodniu i nie zapominaj o maskach do włosów (najlepiej, żeby były naturalne, pozbawione chemicznych substancji).

Zmień szczotkę do włosów

Jeżeli używasz tradycyjnych szczotek i grzebieni, sama przyczyniasz się do puszenia i elektryzowania włosów, a także je wyrywasz, łamiesz i szarpiesz podczas czesania. Szczotkowanie włosów jest bardzo istotnym elementem, który zapewnia im pielęgnację. Najlepszym pomysłem będzie tangle teezer lub drewniany grzebień o szerokim rozstawie zębów.

Suszenie włosów 

Gorący nawiew suszarki bardzo niszczy włosy. Tak samo wysoka temperatura prostownicy czy lokówki. Warto zaopatrzyć się w suszarkę z regulowaniem temperatury i najlepiej z funkcją jonizacji powietrza, która zapobiegnie elektryzowaniu i wygładzi pasma.

Kosmetyki do stylizacji włosów

Środki stylizujące zawierają mnóstwo sztucznych składników, które naruszają strukturę włosów. Ich regularne stosowanie sprawia, że włosy stają się matowe, łamliwe, kruche, pozbawione blasku. Dlatego też po takie kosmetyki warto sięgać tylko na specjalne okazje. Warto kupować produkty do stylizacji, które oparte są na bezpiecznych, naturalnych składnikach, a dodatkowo zawierają substancje pielęgnacyjne.