Baby brow – prosta stylizacja brwi hitem sezonu!

Hej dziewczyny

Dziś chcę Wam opowiedzieć o brwiach an medal, do uzyskania w jedną chwilę. baby brow to specjalny i bardzo łatwy w wykonaniu efekt na brwiach. W dodatku nie potrzebujecie do nich niczego mega – jedynie szczoteczka do zębów, lub czysta spiralka po tuszu oraz mydło. Zapraszam na poradnik o pięknych brwiach w kilka chwil.

Czym są baby brow?

Ten trend pokochały gwiazdy i takim właśnie sposobem baby brow podbijają internet oraz salony kosmetyczne i oczywiście czerwone dywany.

Czym są baby brow? To po prostu wystylizowane na mydełko, zaczesane w odpowiedni sposób brwi. Robi się je w kilka chwil, ale oczywiście na nic się nie zda ani mydełko, ani szczoteczka, jeśli wasze brwi nie są wystarczająco gęste i grube. Baby brow to po prostu naturalność.

Baby brow krok po kroku

Wykonanie jest po prostu banalne. Potrzebujecie – jak już wspomniałam – odrobiny mydełka, może być zwykłe mydło do rąk, ale najlepiej stylizuje i lekko nabłyszcza je glicerynowe mydło do mycia.

Sięgnijcie też po szczoteczkę z tuszu do rzęs lub szczoteczkę do zębów. Jeśli macie bardzo grube, nieregularne brwi najlepiej an początku troszkę je “uporządkować” i nadać im ładny kształt, czyli wytrwać włoski, które zdecydowanie wychodzą poza łuk brwiowy lub rosną poza linią brwi. Oczywiście pamiętajcie, by nie przesadzić z tą depilacją łuku brwiowego, czasem lepiej zostawić jakiś włosek, niż za mocno brew wyskubać.

Teraz czas na stylizację. Ja robię to tak:

  1. Zwilżam mydło i czekam, aż jego wierzchnia warstwa się rozpuści i mydło stanie się miękkie tak, by po prostu dało się nabrać na szczoteczkę.
  2. Nabieram niewielką ilość mojego mydełka glicerynowego na szczoteczkę. Pamiętajcie, że to nie powinna być ogromna warstwa, ponieważ wówczas mydło się Wam, zbryli na włoskach i efekt będzie dość groteskowy.
  3. Zaczesuj brwi tą namydloną szczoteczką ku górze, tak by nadać im lekko “zwichrowany”, naturalny, ale ładny i schludny wygląd.
  4. Gdy już jestem zadowolona z efektu, zostawiam wilgotne i pokryte mydłem brwi do wyschnięcia.
    To wszystko – glicerynowe mydło daje ładny i naturalny efekt, nie zostawia też wcale śladu na włoskach, jedynie lekko je pogrubia i nadaje blasku.

Baby brow – nie istnieją bez pielęgnacji

Jeśli marzą wam się brwi wystylizowane na glicerynowe mydełko, ale nie macie ich zbyt grubych i szukacie sposobu na to by odrosły i zagęściły się w szybkim czasie – jedynym słusznym rozwiązaniem jest w moim mniemaniu odżywka do brwi. Żaden olejek, nawet rycynowy (choć przyznam, ze rzeczywiście pielęgnuje ładnie) nie da tak spektakularnego, szybkiego efektu. Po dobrej odzywce brwi odrastają mega szybko. Stosowałam ich kilka, niektóre bez żadnego powodzenia, więc żebyście nie powielali moich błędów, od razu mówię Wam, ze nie opłaca się kupować ani tych najtańszych, ani absurdalnie drogich. Nanobrow na przykład wcale nie kosztuje tyle, co nowe buty, a wspaniale pielęgnuje, powoduje odrost brwi i zagęszcza je na całej linii.

Czy macie swoje ulubione metody stylizacji brwi oraz ulubione odzywki do brwi? Napiszcie mi koniecznie!