Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – na czym polega i jakich produktów używam?

Hej Dziewczyny!

Czy stosowałyście kiedyś dwuetapowe oczyszczanie twarzy? 

Oczyszczanie twarzy to najważniejszy element codziennej pielęgnacji. Bez prawidłowego oczyszczenia twarzy aplikowanie innych produktów nie bardzo ma sens, ponieważ nie wnikną w naszą skórę do końca. Warto dodać, że nieprawidłowe oczyszczenie twarzy może skutkować zaskórnikami i podrażnieniami. W tym wpisie dowiecie się, na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy, jakich produktów do tego używam i jakie efekty zaobserwowałam. 

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – na czym polega?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy jak sama nazwa wskazuje polega na oczyszczeniu twarzy w dwóch etapach. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy powinno się wykonywać wieczorem (rano nie ma takiej potrzeby, choć nie ma przeciwwskazań, ja akurat po prostu rano nie mam aż tyle czasu). To świetny sposób by dokładnie, ale i delikatnie oczyścić skórę ze wszelkich zanieczyszczeń, resztek makijażu i nadmiaru sebum. Bardzo istotne jest, by w każdym etapie używać produktów, które są delikatne i mają dobry skład.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy składa się z:

  • Etap 1 – demakijaż
  • Etap 2 – mycie twarzy 

1. Dwuetapowe oczyszczenie twarzy – etap 1 – demakijaż 

Pierwszy etap polega na demakijażu, a więc usunięciu makijażu. Możemy użyć w tym celu: płynu micelarnego, mleczka, lub olejku myjącego. Ja najbardziej lubię używać olejku myjącego. Nie nastawiałam się zbyt dobrze używając go po raz pierwszy, bo od lat byłam wierna jednemu płynu micelarnemu. Ale bardzo się myliłam! Olejki naprawdę skutecznie usuwają makijaż, a skóra nie jest po nich tłusta. Istotne jest również to, że podczas mycia twarzy olejkiem nie ma potrzeby tarcia skóry, a więc nie podrażniamy jej niepotrzebnie. Demakijaż za pomocą olejków jest przyjemnym masażem całej twarzy. Moje ulubione olejki mają świetne składy, pięknie pachną i są w naprawdę przystępnych cenach. Staram się używać ich zamiennie.

Moje dwa ulubione olejki myjące:

  • Banila Co., Clean It Zero – prawidziwy koreański bestseller
  • Miya Cosmetics MySuperSkin – produkt wegański 

2. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – etap 2 – mycie twarzy 

W tym etapie przechodzimy do prawidłowego oczyszczenia twarzy. Używamy do tego żelu, emulsji myjącej, lub pianki. To czas na usunięcie pozostałości makijażu i resztek innych zabrudzeń. Wybierzcie produkt, który dedykowany jest do Waszej cery. Pamiętajcie, by wybrać produkt, który jest delikatny. Bardzo istotne jest, aby po oczyszczeniu twarzy użyć również toniku, a później zaaplikować ulubione serum bądź krem.

Moje ulubione produkty do mycia twarzy:

  • CeraVe piankowy środek do oczyszczania twarzy
  • La Roche Posay Effaclar

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – jakie efekt zauważyłam? 

Z początku efekty nie były spektakularne. Jednak odkąd regularnie stosuje dwuetapowe oczyszczanie twarzy, to widzę, że stan mojej skóry znacząco się poprawił. Teraz naprawdę rzadko pojawiają mi się na twarzy niedoskonałości. Czuję, że twarzy jest gładka i zadbana. Myślę, że jest to zasługa zarówno dobrej techniki, jak i dobrych produktów. Jedno jest pewne: nie zamierzam rozstawać się z dwuetapowym oczyszczaniem twarzy!

A czy Wy oczyszczacie swoją twarz dwuetapowo? Dajcie znać, jakich kosmetyków używacie do codziennego demakijażu i oczyszczania twarzy w komentarzach!