Jak czyścić szczotkę z włosia dzika? Moje sprawdzone sposoby

Cześć!

Szczotka z włosia dzika jest genialnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie naturalną pielęgnację włosów. Jedynym jej minusem jest to, że bardzo się brudzi, a jej czyszczenie może przyprawić o zawrót głowy osoby bez cierpliwości. Niemniej oczyszczanie włosia jest bardzo ważne – chyba że nie chcesz mieć gładkich i lśniących włosów.

Jak czyścic szczotkę z włosia dzika?

KROK 1

Na początek do oczyszczania szczotki z włosia dzika użyj swoich dłoni. Zbierz włosy i inne zanieczyszczenia tak dokładnie, jak tylko się da. Resztę usuniesz za pomocą grzebyków i kosmetyków.

KROK 2

Potem zmocz szczotkę pod bieżącą wodą. Pamiętaj, żeby woda nie była zbyt gorąca, bo taka temperatura mogłaby uszkodzić włosie. Zwilżona szczotka jest gotowa na zastosowanie szamponu. Użyj łagodnego produktu, bo oczyszczający z detergentami mógłby źle wpłynąć na włosie.

KROK 3

Na szczotkę zaaplikuj niewielką ilość szamponu i rozprowadź pomiędzy włosiem. Masuj przez chwilę włosie do momentu pojawienia się piany.

KROK 4

Do usunięcia pozostałych kawałków włosów, zanieczyszczeń i łupieżu użyj grzebyka, szczotki lub innego gadżetu do czesania włosów. Najlepszym wyborem będzie grzebyk z twardymi, ale jednocześnie elastycznymi ząbkami, które oczyszczą szczotkę nawet z najmniejszych zabrudzeń.

KROK 5

Na końcu opłukaj szczotkę pod letnią i zimną wodą, co zapewni włosiu połysk i wygładzenie. Możesz zaaplikować odżywkę lub maskę, która zadba zarówno o włosie szczotki, jak i o twoje włosy.

KROK 6

Po oczyszczeniu możesz użyć pęsety, którą usuniesz mniejsze zabrudzenia. Jeśli chcesz zdezynfekować szczotkę z włosia dzika, to spryskaj ją specjalnym płynem lub przetrzyj spirytusem salicylowym. Taki zabieg powtarzaj na przykład raz w miesiącu. Szczotkę zostaw do naturalnego wyschnięcia włosiem do góry.