Jak dbam o cerę naczynkową? Peeling gommage to moje kosmetyczne odkrycie

Cześć!

Muszę wam powiedzieć, że ostatnio miałam problemy z moją cerą naczyniową. Na szczęście tylko do czasu, bo wtedy przypomniałam sobie, że jest coś takiego jak peeling gommage. Ten kosmetyk bardzo ułatwił mi pielęgnację. W jaki sposób to zrobił? Przeczytajcie mój tekst i sprawdźcie same.

Co to jest peeling gommage?

Jeżeli słowo gommage kojarzy ci się z gumką, to plus dla ciebie. Ten produkt usuwa obumarły naskórek, zanieczyszczenia i resztki makijażu, które na twarzy zamieniają się w pozostałości przypominające wygumkowany ołówek. Peeling gommage jest więc dla mnie w sam raz, bo nie zapycha porów skóry jak robiły to u mnie peelingi enzymatyczne i nie podrażnia jak peelingi ziarniste.

Peeling gommage zawiera niskostężone kwasy owocowe AHA, które delikatnie złuszczają naskórek i go oczyszczają. Produkt występuje w formie maski pozostawianej na chwilę na skórze. W tym czasie kwasy rozpuszczają martwe komórki skóry i zanieczyszczenia z porów skóry.

Dla kogo jest peeling gommage?

Peeling gommage jest świetny dla każdego rodzaju skóry. Ze względu na delikatne działanie jest polecany do cery suchej, naczynkowej i wrażliwej. Zastosowanie peelingu ziarnistego do takiego typu skóry mogłoby doprowadzić do podrażnień. W przypadku peelingu gommage dochodzi do reakcji chemicznej. Działają tu kwasy cytrynowy, winny, jabłkowy lub salicylowy w słabych stężeniach.

Jak działa peeling gommage?

Peeling gommage działa na powierzchni naskórka – złuszcza jego martwe komórki. Po zastosowaniu produktu skóra jest bardziej napięta i ma ujednolicony koloryt. Peeling może pomóc także w przypadku przebarwień i zaskórników: rozjaśni plamy i oczyści pory skóry. Produkt dotleni cerę, zapewni jej naturalny blask, poprawi krążenie krwi i zadba o lepsze odżywienie. Dzięki niektórym składnikom wzmocni ściany naczyń krwionośnych i zapobiegnie ich pękaniu.

Jak stosować peeling gommage?

Peeling gommage stosuje się dwa lub trzy razy w tygodniu w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Produkt ma żelową lub lekko kremową formułę, która po nałożeniu na cerę zastyga. To sygnał, żeby zdjąć ją z twarzy – wystarczy ją zrolować. Pozostałości peelingu zmyj letnią wodą i zaaplikuj krem nawilżający.