Jak mieć promienną skórę? Zastosuj się do kilku porad

Cześć!

Promienna cera, młodo wyglądająca twarz i świetlista skóra. Każda z nas chciałaby taką mieć. Jeśli na twojej buzi są przebarwienia, cienie pod oczami i inne niedoskonałości, nie przejmuj się. Dzięki moim poradom z łatwością się ich pozbędziesz i znów będziesz mogła cieszyć się promienną skórą.

PEELING

Regularne złuszczanie naskórka pozwoli nie tylko na zachowanie promiennego wyglądu, ale też na odzyskanie prawidłowej kondycji skóry. Peelingowanie rozjaśnia przebarwienia, spłyca niewielkie zmarszczki, ujędrnia i niweluje cienie pod oczami, poprawia krążenie krwi i przyspiesza wchłanianie odżywczych składników. Zabiegowi złuszczania powinno poddać się skórę przynajmniej raz w tygodniu. Zaraz po nim należy zastosować oczyszczającą maseczkę, a następnie kosmetyk nawilżający. Peelingować można na wiele różnych sposobów. Najbardziej znanymi produktami są te z zawartością ściernych drobinek. Są także maski i kremy z niewielkimi złuszczającymi cząstkami. Ostatnio bardzo popularne stały się naturalne gąbki lub inne gadżety peelingujące (rękawiczki, szczotki).

WITAMINA C I INNE SUBSTANCJE

Na rynku kosmetycznym jest mnóstwo produktów, które zawierają rozjaśniające składniki. Do najpopularniejszych składników zalicza się między innymi: witaminę C, ceramidy, kolagen i retinoidy. Substancje te nie tylko rozświetlają skórę, lecz także ją nawilżają, ujędrniają i wygładzają. Produkty o takiej zawartości możesz łączyć, uzyskując w ten sposób bardzo skuteczne mieszanki. Niektóre z tych kosmetyków nadają się do stosowania rankiem, inne (ze względu na zawartość kwasów i pochodnych retinoidów) wieczorem.

MAKIJAŻ

Jeśli chcesz dodać skórze blasku, powinnaś zastosować rozświetlające kosmetyki. Używaj produktów z perłowym lub satynowym wykończeniem, w jasnych i świeżych odcieniach, o lekkiej konsystencji. Dobrze sprawdzą się również oleje do pielęgnacji ciała, balsamy z rozświetlającymi drobinkami lub specjalne maseczki. O świetlisty wygląd skóry pomogą ci również zadbać świeże owoce i wyciśnięte z nich soki. Możesz przyjmować je zarówno podczas posiłku, jak i w postaci naturalnych masek i musów.