Jak przechowuję perfumy? Moje sprawdzone triki!

Cześć dziewczyny!

Dziś opowiem Wam, w jaki sposób przechowuję perfumy. A ponieważ mam ich całkiem sporo, musiałam zorganizować dla nich specjalne miejsce. Zapraszam Was do mojego świata zapachów i flakoników. Bawcie się dobrze!

Jeżeli macie ogromną kolekcję perfum, przeznaczcie dla nich szufladę w komodzie, kupcie kuferek lub szafkę. I pamiętajcie, żeby flakoniki odkładać na swoje miejsce. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie układanie perfum według podobnych nut zapachowych, okazji, na którą je stosujecie lub częstotliwości ich stosowania.

Jak przechowywać perfumy? Rób to tak, aby służyły ci jak najdłużej. Nie trzymaj ich w łazience, bo panują tam warunki sprzyjające szybszemu psuciu się perfum. Wilgoć, wysoka temperatura i para wodna wpływają niekorzystnie na formułę produktów. Pamiętaj, że nie wolno narażać perfum na działanie światła słonecznego i sztucznego. Ze względu na działanie tych czynników flakoniki trzymaj w suchym, zacienionym miejscu, w którym panuje temperatura pokojowa. Możesz schować je do szuflady lub trzymać w kartonowych pudełeczkach. Jeżeli używasz miniaturowych perfum, które nie mają atomizera, postaraj się zabezpieczyć buteleczkę przed dostępem powietrza lub wilgoci.

Idziesz do sklepu na perfumeryjne zakupy? Uważaj na testery. Są cały czas narażone na działanie sztucznego oświetlenia – w końcu muszą być ładnie wyeksponowane. Testery nie mają także zakrętek, dlatego powietrze bardzo szybko dostaje się do nich. Jeśli chcesz poznać prawdziwy zapach perfum, spryskuj nimi skórę, a nie paseczki i kartoniki, czyli tzw. blottery. A jak przedłużyć zapach perfum? Nałóż je na skórę w tych miejscach, w których wyczuwasz puls. Równie dobrze możesz stosować perfumowane balsamy i kremy. Na skórę możesz zaaplikować wazelinę lub olejek jojoba, które bardzo dobrze przedłużają trwałość aromatów.

A wy dziewczyny, jak przechowujecie swoje perfumy?