Jak używam rękawiczki do demakijażu?

Cześć!

Demakijaż jest bardzo ważną sprawą, jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Kosmetyki kolorowe należy usuwać co wieczór, żeby rankiem mieć ładną i zdrową cerę. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto zastosować skuteczne kosmetyki i akcesoria. Do tych ostatnich należy między innymi rękawiczka do demakijażu. Czy jest skuteczna i jak jej używam?

Demakijaż jest bardzo ważny

Oczyszczanie twarzy z kosmetyków, sebum, potu i kurzu jest bardzo ważne i każda z nas powinna robić to co wieczór. Co może się stać, jeśli pominiemy ten krok w pielęgnacji twarzy? Stan skóry może się dramatycznie pogorszyć. Podrażnienia, alergie, trądzik to tylko część niedoskonałości, które mogą pojawić się w przypadku zaniedbania cery. Dodatkowo zanieczyszczona cera ma kłopoty z przyjmowaniem składników pochodzących z kosmetyków. Negatywne skutki ma także nagromadzenie się parabenów i innych chemicznych substancji w skórze.

Co to jest rękawiczka do demakijażu?

Rękawiczka do demakijażu to przydatny gadżet, który ułatwia usuwanie zanieczyszczeń i kolorówki z powierzchni twarzy. Delikatne masowanie rękawicą pozwala także na złuszczenie martwych komórek naskórka. Rękawiczka do demakijażu jest hipoalergiczna – mogą używać jej osoby noszące szkła kontaktowe i mające wrażliwą cerę. Do jej zastosowania nie trzeba używać żadnych kosmetyków. Wystarczy zwilżyć ją wodą i wymasować skórę. Masaż wykonany podczas demakijażu dodatkowo dotleni cerę, poprawi krążenie krwi i zapewni jej naturalny koloryt.

Jak użyć rękawiczki do demakijażu?

Rękawicę do demakijażu należy zmoczyć pod ciepłą wodą, a jej nadmiar odcisnąć. Następnie wykonuje się koliste ruchy, które mają usunąć makijaż i zanieczyszczenia oraz poprawić krążenie krwi. Podczas demakijażu oczu bądź ostrożna. Bardzo delikatnie zmyj kolorówkę oraz uważaj, żeby nie podrażnić cienkiej skóry powiek i nie osłabić rzęs. Jeżeli masz podatną na podrażnienia skórę, to do usunięcia resztek kosmetyków użyj płatka kosmetycznego nasączonego mleczkiem.

Jak czyścić i przechowywać rękawicę do makijażu?

Dokładne czyszczenie i odpowiednie przechowywanie rękawicy do demakijażu jest bardzo ważne. W końcu gromadzą się na niej resztki kosmetyków kolorowych, sebum, pot i kurz; pomiędzy włóknami mogą rozwijać się również bakterie. Dlatego zaleca się pranie rękawicy w wysokiej temperaturze i suszenie jej w przewiewnym miejscu. Kiedy wyschnie, schowaj ją w suchym i wolnym od wilgoci miejscu. Nową rękawiczkę do demakijażu należy kupić po upływie trzech miesięcy.