Jak wybrać najlepsze perfumy?

Cześć!

Jesteś miłośniczką perfum, wód toaletowych, flakoników i uwielbiasz poznawać nowe aromaty? Zachęcam Cię do czytania!

Perfumy można wybierać według różnych kryteriów. Najczęściej kupujemy te, których zapach zwyczajnie nam się spodoba. Zazwyczaj kupowanie nie należy do najłatwiejszej i najprzyjemniejszej czynności, a wymarzonych perfum na pewno nie kupimy za pierwszym razem. Dziś perfumy dostępne są wszędzie i dla każdego, podczas gdy dawniej świadczyły o byciu zamożnym.

Rodzaje perfum 

Uwierz, że wybór odpowiednich perfum jest złożonym procesem. Niezwykle trudno jest wybrać zapach dobrany do pH naszej skóry. Zastanów się dobrze, żeby nie żałować zakupu. Aby sprawdzić jakość perfum, najlepiej spryskać wewnętrzną stronę nadgarstka i pozostawić na dwie godziny. To tak naprawdę wpływa na faktyczny stan perfum i ich całościowy zapach.

Istnieje kilka rodzajów perfum. Poza prawdziwymi perfumami występują także wody perfumowane, wody toaletowe, wody kolońskie i wody odświeżające. Różni je zawartość alkoholu i olejków eterycznych. Wszystkie te składniki mają wpływ na intensywność zapachu, a także długość jego utrzymywania. 

Kiedy najlepiej kupować perfumy?

Najlepiej rano, kiedy nasz nos nie jest “skażony” innymi zapachami. Najważniejsze, abyśmy nie używali własnych perfum, wybierając się na zakupy, aby nie zakłócać testowanych zapachów. 

Czym kierować się przy wyborze perfum?

Na pewno nie kieruj się gustem innych osób! Kiedy wąchasz perfumy, powinnaś poczuć zadowolenie, przyjemność, poczucie komfortu.

O czym świadczy kolor perfum?

Kolor perfum ma duże znaczenie. Różowe i żółte świadczą o energetycznym zapachu i aromatycznym, orzeźwiającym aromacie. Zielony kojarzy nam się z trawą i świeżością – tak jest też w przypadku perfum o tej barwie. Czerwone i pomarańczowe mają ciężki, bogaty zapach, najlepiej więc sprawdzą się w porach wieczornych. Fioletowe natomiast bogate są w nuty kwiatowe. 

Jak przechowywać perfumy?

Nie należy trzymać ich w łazience, ponieważ w wilgotnych miejscach i przy wysokich temperaturach zapach traci swoją moc i intensywność, a w perfumach zostaje wyłącznie alkohol. Poza tym flakoniki pięknie wyglądają na szafce czy toaletce! Należy jednak pamiętać o tym, że nie mogą być narażone na promienie słoneczne. Buteleczki perfum doskonale sprawdzą się jako ozdoba. 

W jaki sposób aplikować perfumy?

To, w jaki sposób użyjemy perfum, jest bardzo istotne. Należy aplikować je z 20-centymetrowej odległości, a sucha musi być sucha i umyta. Nałóż aromat na nadgarstki, dekolt, zgięcia rąk. Nie trzyj perfum, ponieważ to nie sprawi, że będą utrzymywały się dłużej. Po prostu spryskaj nimi ciało. Najdłużej utrzymują się na ubraniach i włosach. 

Używajcie określonych perfum w zależności od pory dnia, okazji, stroju lub nastroju!