Jak zaaplikować podkład mineralny?

Cześć!

Kosmetyki mineralne wymagają odpowiedniego przygotowania cery i specjalnej techniki nakładania. Dzięki nim makijaż będzie wyglądał naturalnie, a efekt utrzyma się przez cały dzień. Jednak jeśli nie udaje ci się osiągnąć takiego efektu, to sprawdź, jak poprawnie zaaplikować podkład mineralny.

Co o minerałach trzeba wiedzieć na początek?

Tajemnicą perfekcyjnego i trwałego makijażu mineralnego jest przygotowanie cery za pomocą bazy lub kosmetyków pielęgnacyjnych. Użyj do tego tradycyjnych baz lub naturalnych olejów, gliceryny, lekkich żelów, nawilżających kremów lub mgiełek do twarzy. Pamiętaj, że kosmetyki należy dobrać do rodzaju skóry. Czemu to takie ważne? Bo na cerze tłustej minerały zaczną się rozwarstwiać, a na suche – podkreślone będą suche skórki. Dobra baza powinna lekko nawilżać, dobrze się wchłaniać i nie pozostawiać tłustej warstwy. Istotny jest także dobór odpowiedniej formuły kosmetyku mineralnego do typu cery.

Jak aplikować podkład mineralny?

Aplikacja kosmetyków mineralnych może sprawić wiele kłopotów osobom początkującym. Nieudolne posługiwanie się pędzlem lub gąbeczką może powodować smugi i plamki. Podstawową zasadą jest nakładanie cienkich warstw. W zależności od wielkości cząsteczek kosmetyki mineralne nakłada się kolistymi ruchami lub długimi pociągnięciami. Wymagają one dokładnego wtarcia w skórę, bo nie wszystkie z nich nie dają pełnego krycia po pierwszej aplikacji. Dla ułatwienia sobie zadania wysyp odrobinę kosmetyku na wieczko opakowania i kolistymi ruchami zanurz w nim pędzel. Nadmiar minerałów otrzep z włosia, a potem uderz trzonkiem o twardą powierzchnię. Im mniej produktu, tym lepszy efekt uzyskasz.

W których kierunkach nakładać podkład mineralny?

Aplikację podkładu mineralnego zacznij od tego miejsca, w którym najbardziej się waży; zastosuj tylko jedną warstwę. Makijaż zacznij od bruzd nosowych w kierunku żuchwy i kości policzkowych. Pamiętaj o żuchwie i brodzie, czoło i nos zostaw na koniec. Możesz zacząć również od drugiej strony. Pomaluj najpierw brodę, a potem kolistymi ruchami przejdź do bruzd nosowych, policzków, czoła i nosa.

W nakładaniu podkładu mineralnego stosuj różne techniki. Mogą to być:

  • długie i krótkie koliste ruchy – są dobre w zwartych minerałach, które trzeba dokładnie rozetrzeć;
  • długie i krótkie pociągające ruchy – przy gęstym lub bardzo suchym podkładzie będą w sam raz;
  • stemplowanie – jeśli chcesz osiągnąć mocne krycie, to ta technika jest dla ciebie, a co więcej może być stosowana na problematycznych partiach twarzy.

Podkład mineralny – dwie metody aplikacji

W aplikacji podkładu mineralnego wykorzystuje się dwie metody: suchą i mokrą. Pierwsza z nich, czyli nakładanie minerałów na sucho, polega na zastosowaniu rozcierających i kolistych ruchów oraz nakładaniu cienkiej warstwy proszku. Należy uważać na suche skórki i niedokładnie nawilżoną skórę. Nie wolno także aplikować zbyt dużej ilości podkładu naraz. Aplikacja na sucho daje możliwość optycznego wygładzenia cery oraz zamaskowania nierówności i rozszerzonych porów skóry. Jeśli na twojej buzi są widoczne blizny, to dodatkowo użyj suchej bazy.

Aplikacja na mokro pozwala zredukować pylenie oraz zapewnia lepsze krycie i przyczepność. Taka metoda aplikacji pozwala uzyskać naturalny efekt, podkreśla zdrową cerę. Możesz zastosować następujące warianty makijażu na mokro:

  • technikę tradycyjną – zanurz pędzel w kosmetyku mineralnym, a następnie delikatnie spryskaj go mgiełką termalną lub hydrolatem;
  • technika odwrócona – robisz dokładnie to samo, co w technice tradycyjnej, ale w ODWRÓCONEJ kolejności;
  • technika z bezlateksową gąbeczką – dzięki zastosowaniu takiego gadżetu będziesz miała kontrolę nad ilością minerału i płynnego kosmetyku.

Minerały jako kosmetyki barwiące?

A czemu nie! Jeżeli masz zdrową i gładką cerę, to bez żadnych przeszkód możesz używać kosmetyków mineralnych jako kosmetyków barwiących. Sprawdzi się to dobrze wtedy, gdy stosujesz tradycyjną kolorówkę. Minerały zastosuj jako puder lub róż do policzków. Możesz wybrać kosmetyki z matowym lub lekko opalizującym wykończeniem. Gwarantuję, że sprawdzą się wyśmienicie.