Krem na rozstępy DIY. Poznaj przepis i wypróbuj swój kosmetyk

Cześć!

Marzeniem wielu kobiet jest gładka skóra nóg, brzucha i ramion. Niestety cellulit, rozstępy i niechciane owłosienie, którego jest trudno się pozbyć, te marzenia mogą obrócić wniwecz. Jest jednak sposób, który może na nowo przywrócić nam wiarę w marzenia. To domowej roboty kosmetyk skutecznie pomagający w walce z rozstępami. Jeżeli masz problem z takimi niedoskonałościami, to dobrze trafiłaś, bo ten wpis jest właśnie dla ciebie.

Jak działa krem DIY na rozstępy?

Na początku muszę cię uprzedzić, że domowej roboty kosmetyki działają tylko w początkowej fazie, czyli wtedy, gdy rozstępy są świeże – mają różowy kolor. Z tego powodu bardzo ważne jest profilaktyczne nawilżanie i ujędrnianie skóry. Mimo że trudno jest przewidzieć, kiedy skóra będzie poddana rozciąganiu, to jest szansa, że uda się temu przeciwdziałać. Na rozstępy najbardziej narażone są: kobiety w ciąży, osoby szybko przybierające na wadze, nastolatkowie w okresie wzrostu i dojrzewania. Mówi się również, że te niedoskonałości częściej występują u kobiet ze względu na cieńszą i delikatniejszą skórę.

Domowy krem na rozstępy – przepis

Do przygotowania kremu na rozstępy będą ci potrzebne następujące składniki: 5 łyżek oleju kokosowego, 5 łyżek żelu z aloesu i 10 kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej. Jak przygotować ten kosmetyk? Olej kokosowy podgrzej, ale nie dopuść do wrzenia, a następnie poczekaj, aż ostygnie. Potem dodaj 10 kropel olejku eterycznego z mięty pieprzowej i żel aloesowy. Całość dobrze wymieszaj i nakładaj dwa razy dziennie. Krem przechowuj w lodówce przez 4 dni.

Jak działa krem na rozstępy DIY?

Działanie kremu opiera się tylko na trzech składnikach. Są to:

  • olejek kokosowy – zawiera witaminę E, która regeneruje komórki skóry. Olej kokosowy nawilża i natłuszcza skórę, dzięki czemu ta jest bardziej napięta i ujędrniona. Do tego przepisu najlepszy będzie olejek nierafinowany, organiczny, bo tylko taki zawiera najwięcej składników odżywczych;
  • żel aloesowy – nawilża skórę, łagodzi podrażnienia i koi stany zapalne. Do tego przyspiesza regenerację skóry, daje uczucie chłodu, zmiękcza i uelastycznia skórę;
  • olejek z mięty pieprzowej – zapewnia efekt orzeźwienia i ochłodzenia. Olejek z mięty pieprzowej działa antybakteryjnie i rozjaśnia skórę ze względu na zawartość witaminy A.