Lakiery do zębów? Nie oszalałam, one naprawdę istnieją!

Mamy lakiery do włosów, lakiery do paznokci, a nawet lakiery (fixery) utrwalające makijaż. Ale nie o nich chciałabym dziś napisać. Znacie lakiery do zębów?

Tak, do zębów! Opowiem wam trochę o tym szalonym pomyśle, który coraz częściej wykorzystuje się w makijażu. A wziął się wprost z… charakteryzatorni i gabinetów dentystycznych. 😉

Lakiery do zębów w charakteryzacji

To właśnie w charakteryzatorni najczęściej wykorzystuje się lakiery do zębów, aby nadać postaci odpowiedni wygląd. Pożółcone, przyciemnione zęby o wiele lepiej pasują np. do stroju złej czarownicy, niż piękne uzębienie.

Najczęściej wykorzystywane przez charakteryzatorów lakiery do zębów mają jeden z czterech kolorów, przy czym każdy służy do czegoś innego:

  • Czerń – do namalowania ubytków i przerw w uzębieniu.
  • Żółte złoto – do efektu zaniedbanych, pożółkniętych zębów.
  • Biel – do uzyskania efektu karykaturalnie białego uśmiechu.
  • Kolor nikotynowy – do postarzenia i wizualnego zniszczenia zębów.

Lakiery do zębów w stomatologii

Również dentyści bardzo chętnie sięgają po lakiery do zębów. Lakierowanie zębów to bardzo popularny zabieg, w którym nakłada się specjalny lakier fluorowy na powierzchnię zębów, aby wzmocnić je, zapobiec próchnicy i dostarczyć odpowiednią ilość niezbędnego fluoru.

Lakier do zębów stosowany przez stomatologów również występuje w dwóch odcieniach, ale jest to podyktowane jego bezpieczeństwem i łatwością aplikowania odpowiedniej warstwy na zęby.

  • U dzieci stosuje się lakier fluorowy o żółtym zabarwieniu.
  • U dorosłych lakier do zębów jest bezbarwny z uwagi na estetykę.

Moda na lakierowanie zębów

Dziś lakiery do zębów zawładnęły światem makijażu, i to nie tylko artystycznego. Już niekoniecznie tylko na deskach teatru można uśmiechać się, pokazując zęby w delikatnym odcieniu błękitu. Choć zwykle dążymy do tego, żeby mieć śnieżnobiały uśmiech, to wizażyści zaskakują nas trendem na kolorowe zęby. Wszystko przez markę Chrom, która wprowadziła niedawno do sprzedaży kolekcję kolorowych lakierów do malowania zębów. Szaleństwo!

Ja nie jestem przekonana do tego pomysłu… Ale może komuś z was spodobają się lakiery do zębów i pokocha swój uśmiech w tak odważnej wersji? 🙂

Kolorowe lakiery do zębów Chrom

Jeśli tylko czujecie, że wasz wymarzony kolor zębów to wcale nie śnieżna biel, możecie sięgnąć po kolorowe lakiery do zębów Chrom. Są dostępne aż w 10 odcieniach, co na sam początek wydaje się naprawdę imponującą paletą kolorów. Wśród nich bardzo odważny błękit albo złoto.

Wyobrażacie sobie zęby w kolorze złota? OK, to jeszcze łatwo sobie wyobrazić, bo dawniej wstawiano sobie implanty zębów ze złota. Natomiast zielone albo niebieskie zęby to już coś, co dużo trudniej zobaczyć oczami wyobraźni. Na szczęście dziś mamy social media i wystarczy wejść na Instagrama, że zobaczyć, że… lakiery do zębów pokochało naprawdę mnóstwo kobiet!

Jak stosować lakier do zębów?

Marka Chrom zachęca, aby eksperymentować. W miarę wygodnym i precyzyjnym pędzelkiem można pomalować pojedyncze zęby, ale też nałożyć kolor na całe uzębienie. Wszystko zależy od tego, czy chcemy mieć jednobarwny uśmiech, czy może bardziej kręcą nas zęby w kolorze tęczowym.

Kilka informacji o tym produkcie:

  • kolor nakłada się na zęby tak, jak podczas malowania paznokci,
  • lakier pozostaje na zębach przez mniej więcej 24 godziny,
  • produkt nie ma smaku i „nie zjada” się z zębów w trakcie posiłków,
  • lakier można bardzo łatwo usunąć z zębów.

U kogo sprawdzą się lakiery do zębów?

Wyłącznie u odważnych osób. U takich, które uwielbiają się wyróżniać i lubią bardzo specyficzne rozwiązania. Bo lakier do zębów to właśnie coś na tyle oryginalnego, że trudno uwierzyć w modę na tego typu rozwiązanie w codziennym makijażu. Na bal przebierańców, do sesji zdjęciowej, na wybieg, do artystycznego wystąpienia – OK. Nie wierzę, że lakiery do zębów mogłyby stać się takim kosmetykiem jak tusz do rzęs albo pomadka.

A jak wam podoba się ten pomysł? 🙂