Makijaż permanentny brwi – jak przygotowałam się do zabiegu i jak dbam o nowe brwi

Jakiś czas temu poddałam się zabiegowi permanentnego makijażu brwi. Z efektów jestem bardzo zadowolona. Pytacie mnie jednak co należy zrobić, aby nowe brwi jak najdłużej były perfekcyjne? W tym wpisie opowiem o przygotowaniach do makijażu permanentnego, przeciwwskazaniach do makijażu permanentnego i jak dbam o moje nowe brwi, a także jak długo efekt ma się utrzymać. Zapraszam!

Czy makijaż permanentny brwi jest dla każdego? 

Choć jest to zabieg w pełni bezpieczny i mało inwazyjny, to makijaż permanentny nie jest przeznaczony dla każdego. Przede wszystkim z makijażu permanentnego brwi powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz osoby, które są w trakcie chemioterapii. Oprócz tego przeciwwskazaniami są:

  • świeże blizny
  • łuszczyca
  • trądzik i stosowanie silnych leków
  • alergia na któryś ze składników pigmentu
  • infekcje wokół oczu
  • złe samopoczucie (gorączka, ból menstruacyjny, grypa)
  • zapalenia wirusowe

Jak przygotowałam się do zabiegu?

Uwierzcie, że było mi ciężko, ale przez ponad miesiąc nie wyrywałam swoich naturalnych brwi. Oczywiście w tym czasie pożegnałam się również z henną. Chciałam, aby włoski były jak najbardziej naturalne, aby lingeristka mogła jak najlepiej wyrysować ich nowy kształt. Dodatkowo 3 dni przed zabiegiem wykonałam peeling enzymatyczny, aby złuszczyć martwy naskórek.

Jak dbam o moje nowe, permanentne brwi? 

Kluczowy jest pierwszy tydzień po zabiegu. Należy wtedy dość często przemywać brwi wodą i smarować je wazeliną. W tym czasie barwnik jeszcze wnika w skórę. Moje brwi delikatnie zmieniały swoją barwę, ale po tygodniu kolor ustabilizował się. W tym czasie powinno się unikać malowania się i nakładania tłustych kremów. Oprócz tego w tym czasie mogą pojawić się strupki – nie wolno ich rozdrapywać. Warto też odpuścić sobie basen i opalanie w tym czasie. Szczerze przyznam, że przez pierwsze dni wygląd moich brwi nie był dla mnie zadowalający – były bardzo mocne i miałam wrażenie, że nie pasują do mnie. Niemniej jednak po obowiązkowej korekcie wyglądały już wspaniale. 

Jak długo utrzymuje się efekt permanentnych brwi? 

Permanentne brwi utrzymują się około dwóch lat. Przed upływem dwóch lat, można udać się na kolejną korektę, jednak po upływie dwóch lat należy ponownie zapłacić pełną cenę za zabieg. Oczywiście dokładny czas zależy od czynników indywidualnych: na jaśniejszych brwiach efekt będzie utrzymywał się krócej niż na ciemnych. Dodatkowo im częściej stosujemy złuszczanie skóry kwasami, tym bardziej skracamy czas utrzymania się makijażu permanentnego.

Mam nadzieję, że rozwiałam Wasze wątpliwości na temat makijażu permanentnego brwi. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to zadawajcie je w komentarzach!