Makijaż permanentny i wszystko, co chciałabyś o nim wiedzieć

Cześć!

Nie wiem, jak jest u was, ale mnie makijaż zajmuje prawie cały ranek. Czasami znajduję na to czas, ale gdy się spieszę, robi się ciekawie. Albo z części makijażu rezygnuję, albo zmuszam się do tego, że wstać wcześniej. A jak pewnie się domyślacie, wcale nie jest to fajne. I chyba w końcu muszę coś z tym zrobić. Ostatnio zainteresowałam się makijażem permanentnym. Słyszałyście kiedyś o nim? Jeżeli nie, to zapraszam na post.

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to rodzaj zabiegu-tatuażu. Pod skórę wprowadza się pigment dobrany do koloru brwi, odcienia warg, kolorytu cery lub barwy innych części ciała i twarzy. Makijaż permanentny stosuje się nie tylko w celach kosmetycznych, lecz także medycznych. Używa się go w przypadku:

  • braku asymetrii warg,
  • dorysowania kresek na powiekach i optycznego zagęszczenia rzęs,
  • poprawienia wyglądu brwi,
  • uzupełnienia czerwieni wargowej.

Makijaż permanentny – metody

Wyróżnia się następujące metody makijażu permanentnego:

  1. Hairstrokes (metoda włosa, piórkowa) – daje naturalne efekty; brwi stają się optycznie większe i nieco ciemniejsze. Metoda ta jest polecana osobom z cienkimi brwiami i o nieokreślonym kształcie. Podczas zabiegu dorysowuje się kreski imitujące włoski.
  2. Soft powder brows (brwi delikatnie pudrowane) – najlepsza dla młodych osób z gęstymi i jasnymi brwiami, które wymagają delikatnego podkreślenia.
  3. Ombre powder brows (pudrowe cieniowanie) – zabieg jest nieco bardziej skomplikowany, ale efekt przypomina stylizowane brwi. Kolory użyte podczas makijażu dają możliwość przejść z jednego w drugi.
  4. Bold combo (metoda łączona, czyli włos i pudrowe cieniowanie) i soft combo (włos i delikatne pudrowanie)

Jak długo goi się makijaż permanentny?

Wszystko zależy od zdolności regeneracji skóry i tego, jak o nią dbamy. Po wykonaniu makijażu permanentnego należy nawilżać skórę poddaną zabiegowi, dzięki czemu pigment dłużej się na niej utrzyma. Dobrze sprawdzą się produkty z zawartością witaminy E i A. Ważna jest także poprawna pielęgnacja, w tym unikanie wizyt w solarium i na basenie.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego

Niestety nie każdy może poddać się makijażowi permanentnemu. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia, przyjmowanie sterydów.