Mój sposób na matowe włosy! Jak podkreślić blask włosów?

Cześć, Dziewczyny 🙂

Dzisiejszy wpis to list pożegnany dla włosów pozbawionych blasku. Też chcecie pożegnać swoje smętne i matowe włosy? Świetnie – poniżej znajdziecie najpopularniejsze sposoby na to, jak podkreślić blask włosów. Szybko, łatwo i bez drogich zabiegów.

Słowo wstępu za nami, więc zapraszam do konkretów.

Włosy pozbawione blasku – przyczyny

Co prawda nie jestem znawczynią fryzjerstwa, ale parę grzebieni na swoich włosach już złamałam i trochę dowiedziałam się przy okazji prowadzenia tego bloga. Czy dowiedziałam się też, dlaczego włosy mogą być pozbawione blasku? Mam kilka spostrzeżeń w tej kwestii.

Częste przyczyny matowienia włosów to:

  • UV, czyli nadmierna ekspozycja na słońce;
  • zła dieta, uboga w niezbędne witaminy i minerały;
  • mycie włosów w twardej wodzie;
  • zbyt dużo sytuacji stresowych w życiu;
  • niewłaściwa pielęgnacja i stylizacja włosów.

Jak podkreślić blask włosów na dłużej?

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że każde włosy mają w sobie potencjał, o który warto zawalczyć. I często nie wystarczy użyć mgiełki nabłyszczającej, bo to nic innego jak maskowanie problemu. Piękny blask trzeba wydobyć ze środka, wkładając całe serce w codzienną pielęgnację.

Oto kilka zasad, które pomogą ci odkryć, jak podkreślić blask włosów łatwo, szybko i przede wszystkim skutecznie!

1. DBAJ O ZDROWIE WŁOSÓW

Włosy pełne blasku to włosy, które są zdrowe – zadbaj o ich kondycję, stosując naturalne olejki, odżywki, maski i wcierki. Jeśli dostarczysz im niezbędne składniki odżywcze (także w diecie) i zadbasz o odpowiednie nawilżenie, wydobędziesz ich naturalny blask.

2. CHROŃ PRZED SŁOŃCEM

Największy wpływ na kondycję włosów ma słońce – im bardziej wystawiamy pasma na promieniowanie UV, tym szybciej stracą blask. Możesz zapobiec ich płowieniu, wykorzystując naturalne olejki, mgiełki i lotiony, które zapobiegają fotostarzeniu się i chronią przed słońcem.

3. REGULARNIE CZESZ I MASUJ

Dobry sposób na zrewitalizowanie włosów i przywrócenie im naturalnego blasku, to regularne rozczesywanie i masowanie skóry głowy. Co to daje? Obie te dość proste czynności przyspieszają mikrokrążenie skórne i sprawiają, że cebulki stają się mocniejsze, a włosy grubsze i błyszczące.

4. STOSUJ ODŻYWKĘ PO MYCIU

Jeśli chcesz mieć włosy pełne blasku, pamiętaj o jednej bardzo ważnej zasadzie – zawsze po myciu nakładaj na nie odżywkę. Dzięki temu nie tylko zabezpieczysz włosy przed uszkodzeniami i utratą nawilżenia, ale też wygładzisz je i nadasz im piękny, zdrowy blask.

5. OCZYSZCZAJ DOKŁADNIEJ

Mało kto wie, że najlepszy sposób na to, jak podkreślić blask włosów, to dokładniejsze oczyszczanie pasm i skóry głowy. Bardzo często wpływ na wygląd włosów mają resztki kosmetyków do stylizacji, które osadzają się na naszych włosach – osłabiają włosy i zaburzają funkcje skóry głowy.

Jak szybko podkreślić blask włosów?

Dla tych z was, które chcą szybkich efektów, polecam także kilka moich sprawdzonych sztuczek. To ekspresowe metody na to, jak podkreślić blask włosów – warto je wypróbować, ale nie należy bazować tylko na nich. Ich największą wadą są tymczasowe efekty.

  • Nabłyszczający lakier do włosów. Zaopatrz się w lakier, który zawiera cząsteczki odbijające światło. Używaj go po stylizacji.
  • Płukanka octowa / zimna woda. Po umyciu włosów spłucz je kwaśną płukanką np. octową z malinami lub użyj zimnej wody, która równie skutecznie domknie łuski włosów i dodaj blasku.
  • Odrobina olejku na końcówki. Weź kilka kropli olejku, rozetrzyj w dłoniach i rozprowadź na końcówkach dla wygładzenia i dodania blasku.
  • Płynny jedwab zamiast odżywki. Po umyciu włosów, przed suszeniem weź kroplę jedwabiu i nałóż na włosy. Będą gładkie i błyszczące.

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na to, jak podkreślić blask włosów, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach. Będę wdzięczna i być może w przyszłości poszerzę ten wpis o kolejne, cenne rady!