Mój trick. Jak mieć gładkie nogi na długo po goleniu?

Depilacja to dla kobiet trochę taka syzyfowa praca w kwestii dbania o siebie – golisz nogi, a po kilku dniach kujące włoski ponownie odrastają i musisz zaczynać od nowa!

Co zrobić, żeby przedłużyć efekt gładkich nóg po goleniu?

Istnieje kilka tricków, które można spokojnie zastosować w domowym zaciszu, żeby dłużej niż zwykle cieszyć się gładkimi nogami po standardowym goleniu. Te sposoby powinna znać każda kobieta, której nie stać na zafundowanie sobie laserowej depilacji (tak jak mnie). Maszynka do golenia też da radę, a efekty utrzymają się dłużej niż zwykle, jeśli tylko zastosujesz się do moich wskazówek 🙂

 1. Przed goleniem zastosuj peeling
  Bardzo ważne jest przygotowanie skóry przed goleniem. Peeling ciała pozwala nie tylko usunąć martwy naskórek, ale również zapobiec pojawieniu się wrastających włosków. Drobinki usuwają cienkie warstwy martwego naskórka, które mogą zakrywać włoski. Najważniejsze jest, że nie musi to być kupiony kosmetyk, bo peelingi są skuteczne także, jeśli zrobimy je samodzielnie np. peeling kawowy, peeling cukrowy lub peeling solny.
 2. Zabieraj się do golenia zawsze po kąpieli
  Zamiast męczyć się ze sztywnymi włoskami i suchą skórą przed prysznicem, golenie wykonuj zawsze po kąpieli, kiedy jest łatwiejsze. Skóra jest wtedy nie tylko czystsza, ale również bardziej miękka i lepiej nawilżona. Cebulki odsłonięte są nie tylko ze względu na zastosowanie gąbki antycellulitowej, ale dlatego, że ciepło rozpulchnia mieszki włosowe.
 3. Używaj nawilżającego żelu do golenia
  Oszczędność czasu skłania do tego, żeby golenie wykonywać pod prysznicem, kiedy łatwiej sunąć po mokrej skórze pokrytej pianą. Uprzedzam, że żel pod prysznic nie może się równać dobremu żelowi lub kremowi do golenia. Produkt przeznaczony specjalnie do usuwania włosku zapewnia lepszy poślizg maszynce i minimalizuje ewentualne podrażnienia.
 4. Dodaj odrobinę oleju do żelu
  Moje ukochane olejki roślinne są pomocne także w przypadku golenia. Przetestowałam to na sobie i potwierdzam, że naturalny olejek do ciała np. arganowy lub ze słodkich migdałów, utrzymuje skórę odpowiednią nawilżoną i miękką. Zmiękcza również włoski, co ułatwia ich zgolenie.
 5. Regularnie wymieniaj ostrza maszynki
  Największy błąd przy usuwaniu niepotrzebnego owłosienia to używanie tępych maszynek. Nigdy tego nie róbcie! Nie dość, że możecie podrażnić swoją skórę, to z dużym prawdopodobieństwem trudno będzie za jednym pociągnięciem maszynki ściąć wyrastające ponad skórę włoski. Lepiej używać tańszej maszynki, która z żelem zadziała skutecznie, niż kupić droższą i bardzo rzadko ją wymieniać.