Najlepsze kosmetyki na jesień i zimę? Naturalne olejki. Sprawdźcie, co można z nimi zrobić

Cześć!

Czy też myślicie o tym, żeby na jesień całkowicie odmienić swoją pielęgnację? To właściwie nie kaprys, tylko wymóg – naturalna potrzeba naszej skóry. Jesienią zmienia się klimat, temperatury i wilgotność powietrza, skóra jest narażona na szereg innych czynników niż tylko wysokie temperatury, a jednocześnie wciąż atakuje ja szkodliwe promieniowanie UVB, które przenika nawet przez grubą warstwę chmur. Trzeba się chronić przed smogiem, wilgocią, suchym powietrzem grzejników… Podpowiem Wam dziś, jak zrobić to dobrze i ja zapewnić skórze pielęgnację na najwyższym poziomie,. Oczywiście nic nie zadziała lepiej na jesienne słoty, niż naturalne olejki. Możecie je stosować na milion sposobów. Na buzię, ciało i włosy. Jeśli jeszcze ich nie znacie – tej jesieni koniecznie powinniście nadrobić zaległości 🙂

Naturalne olejki do pielęgnacji twarzy

Naturalne olejki są idealnym rozwiązaniem na niepogodę. Nadają się do każdej skóry – wystarczy poznać ich właściwości. Blednę jest np. myślenie, że cera tłusta i/lub trądzikowa nie powinna mieć styczności z tłustym olejkiem. Pamiętajcie że rodzaj tłuszczu ma znaczenie. Oleje to skarbnica dobrych kwasów tłuszczowych,a wiele z nich działa kojąco na skórę trądzikową. Istnieje też grupa olejków, które genialnie równoważą sebum (olej kokosowy, olej jojoba), ponieważ zawierają skwalan a ponadto działają antyseptycznie i mają właściwości antybakteryjne.

Olejki idealnie pielęgnują również skórę starzejącą się, dojrzałą, zmęczoną. Specjalista w tej dziedzinie jest np. olejek z pestek malin oraz masło shea. Można je aplikować na buzię na noc lub – w przypadku wyjątkowo suchej skóry – również pod makijaż. Pamiętajcie, że olejki zawierają również naturalny filtr UV chroniący przed szkodliwym promieniowaniem. To bardzo istotny aspekt w pielęgnacji.

Naturalne olejki do pielęgnacji twarzy – stosowanie

Olejki możecie stosować w rozmaity sposób:

  1. Nakładać bezpośrednio na twarz (najlepiej zwilżoną lekko wybranym hydrolatem).
  2. Mieszać z serum do twarzy.
  3. Mieszać z kremem do twarzy.
  4. Stosować jako jedną z faz do rozrabiania maseczek z glinki.
  5. Mieszać z cukrem i aplikować na skórę w postaci peelingu.
  6. Używać do masażu twarzy (np. do spółki z wałkiem jadeitowym).
  7. Używać do demakijażu twarzy.

Naturalne olejki do pielęgnacji włosów

Włosy jesienią również nie mają lekko. Nie dość, że muszą się pozbierać po upalnym lecie i wysuszającym słońcu, to jeszcze jesienią czeka je sezonowe wypadanie, deszcz (z toksynami), grzejniki i szarpanie przez wiatr. Wystarczy, że dołożymy do tego nieodpowiednią pielęgnację i zaczyna się totalna masakra…

Dlatego aby wspomóc włosy i zadbać o nie najlepiej jak to możliwe sięgnijcie po naturalne olejki (np. po specjalnie dobrane mieszanki kilku olejków, które powinny być dobrane odpowiednio do porowatości włosów). Naturalne olejki to nie tylko pielęgnacja włosów na całej długości. Te, o które mi chodzi, czyli czyste, pozbawione parabenów i silikonów mieszanki olejków, to kosmetyki z najwyższej półki – nadają się do aplikowania na skórę głowy – dzięki temu są najlepszą domowa kuracją do włosów, która w pełni je regeneruje i to od samej cebulki, aż po „zmęczone” koniuszki włosów.

Jest to o tyle istotne, ze cebulka stanowi najważniejszą, żywą część włosa, w której odbywają się podziały komórkowe i w której rodzi się nowy włos. Im zdrowsza cebulka – tym lepiej i prężniej działa. Efektem są oczywiście zdrowe, mocne, lśniące i piękne włosy.

Naturalne olejki do pielęgnacji włosów – stosowanie

Tak jak w przypadku buzi, włosy też „przyjmą” olejek zaaplikowany w różnej formie:

  1. Jako maska na suche włosy.
  2. Jako maska na wilgotne włosy po myciu.
  3. Dodany do szamponu.
  4. Zmieszany z hydrolatem lub ziołowym naparem ( w formie wcierki).
  5. Nałożony wyłącznie na końce włosów(serum na zniszczone końce).
  6. Nałożony na włosy przed suszeniem (termoochrona).
  7. Nałożony na włosy po stylizacji (nadanie blasku i ochrona przez szkodliwymi czynnikami ze środowiska).

Oczywiście olejek zaaplikowany na skórę głowy i włosy to najskuteczniejsza, najbardziej intensywna forma pielęgnacji i według mnie to ku takiej formie odżywienia włosów powinniście się skłaniać.

Naturalne olejki do pielęgnacji ciała

Olejki zadbają tez o całe Wasze ciało. Możecie je dolewać do kąpieli, używać do masażu całego ciała, mieszać z balsamem, tworzyć z nich peelingi, mieszać z olejkami eterycznymi, wcierać w suchą skórę na łokciach czy kolanach…Są doskonałym wsparciem dla skóry, koją, leczą podrażnienia, łagodzą i zmniejszają widoczność rozstępów.

Naturalne olejki w pielęgnacji ciała – stosowanie

Olejek kokosowy doskonale zadba o stopy – jego antybakteryjne właściwości z pewnością się przydadzą na tym obszarze ciała:) Zwalcza on też grzyby i zapobiega namnażaniu się niechcianych bakterii, dlatego będzie idealnym… kremem do stóp na basen.

Tak naprawdę jedyne co Was ogranicza w tej kwestii to…wyobraźnia. Bawcie się olejkami, twórzcie własne mikstury, kojące peelingi i zaskakujące zapachem oraz właściwościami mieszanki.

Może macie jakieś własne genialne przepisy na stosowanie olejków? Znacie jakieś warte polecenia mieszanki na włosy, buzię lub ciało? Napiszcie! <3