PODSTAWY MAKIJAŻU. Jak się malować cieniami – poznajcie błędy w makijażu oka

Cześć kochani dzisiaj przychodzę do Was z wpisem który moim zdaniem jest bardzo ważny i z którym powinna się zapoznać każda dziewczyna, której zależy na prawidłowym, pięknym makijażu oka. Powiem Wam, jak powinien on wyglądać oraz opowiem o takich bardzo nieoczywistych błędach w makijażu. Zapraszam

Nierówne nałożenie lub brak bazy pod cienie 

Mówiąc “baza mam na myśli także korektor, niekoniecznie typową bazę pod cienie. Jeśli chcecie, aby Wasze cienie miały większą intensywność, lepiej przyczepiały się do powieki, lepiej aplikowały i blendowały oraz oczywiście aby były trwalsze – stosujcie bazę pod makijaż oka. Bazę nakładajcie dołączonym aplikatorem, a następnie rozmieśćcie ją równomiernie na całej powiece- pamiętajcie, aby baza była nałożona z taką samą intensywnością na całej powiece- w ten sposób unikniecie prześwitów po nałożeniu cieni.

Brak zmatowienia łuku brwiowego 

Matowa nieruchoma powieka – to ważny aspekt makijażu oka, dlatego że dzięki temu nakładane na ruchomą powiekę cienie nie będą się gromadzić na łuku brwiowym, czyli powyżej załamania. Dzięki temu na ruchomej powiece macie bazę, która jest lepka i kolor na niej trzyma się mocniej, a na nieruchomej części powieki – mat, który utrzymuje Wasze cienie w ryzach

Nieużywanie pudru pod oczy

Ten rodzaj pudru to kosmetyczny hit wszystkich makijażystek! Stosujecie go przed nakładaniem cieni. To specjalny puder, który nie ma za zadanie “zrobić” wam makijażu, lecz jedynie ochronić obszar skóry pod oczami (bo tam go nakładamy w dużej ilości). Dzięki temu nawet jeśli cienie osypują się Wam na nałożony już wcześniej makijaż twarzy – nie poplamią jej i nie zrujnują całego make-upu. Puder pod oczy – po wykończonym makijażu górnej i dolnej powieki – należy po prostu strząsnąć (zebrać) za pomocą dużego pędzla. Dzięki temu obszar skóry pod oczami zostaje uratowany przed katastrofą i pobrudzeniem.

Stosowanie pędzli o nieodpowiedniej wielkości

Czy wiecie, że rozmiar pędzla do nakładania cieni powinien być dobrany nie tylko do Waszych prywatnych upodobań, ale tez do wielkości oka? Za duży pędzel nałoży jednorazowo zbyt dużą ilość cieni, dlatego Starajcie się sięgać po nie to mniejszy pędzelki które jednak są dość puszyste i dobrze nanoszą cienie na powiekę. Warto też pamiętać że używanie zbyt małego pędzla do nanoszenia zwłaszcza ciemnych cieni o wysokiej pigmentacji może powodować że na powiece tworzą się nieestetyczne mazy, nazywane przeze mnie “ciapki” czyli nierównomierne mocniejsze oraz  jaśniejsze plamy które potem dość trudno jest wylądować na powiece.  To właśnie jeden z częstych błędów w makijażu dlatego aby prawidłowo nałożyć cień który równomiernie osiądzie na waszej ruchomej powiece testujcie różne rozmiary pędzli i sprawdzajcie który pasuje najlepiej dla Waszej powieki. 

Kierunek nakładania cieni

Czy wiecie że tak niby banalna czynność się kierunek nakładania cieni na powieki jest bardzo ważny? Na przykład widać wyraźne błędy, gdy nakładamy ciemny cień w zewnętrznym kąciku oka. Chcecie to zrobić dobrze? Zaczynajcie właśnie od tego miejsca i kierujcie się ku środkowi powieki. Dzięki temu w łatwy sposób zrobicie sobie blendowanie, ponieważ najbardziej intensywnie naniesiecie  cień na kącik oka, a kierując się ku środkowi powieki pigment będzie już lekko wytracony na pędzlu, więc uzyskacie subtelniejszy efekt. To właśnie miałam na myśli mówiąc że blendowanie robi się wówczas praktycznie samo.

To wszystko na dziś – całuski!