Szybka porada: jak samodzielnie zrobić manicure hybrydowy?

Hej kochani! Czy macie zamiar samodzielnie zrobić paznokcie hybrydowe? To z pewnością dobry pomysł i jeśli macie odpowiedni sprzęt i akcesoria, możecie sporo zaoszczędzić. Dziś wyjaśnię wam czym się kierować przy zakupie zestawu do hybryd, co powinno się znaleźć w zestawie i jakie parametry powinna mieć lampa.

Domowy manicure hybrydowy – co wam potrzebne?

 • Oczywiście lampa do hybryd. Pamiętajcie, że UV jest niestety gorsza niż led, a utwardzanie w lampie UV trwa dłużej, lampa led powinna mieć minimum moc 48 ledów,
 • baza hybrydy – czyli coś, co trzeba położyć pod kolorowy lakier,
 • wybrany kolor, lub kilka kolorów,
 • frezarka do paznokci (opcjonalnie, ale ja polecam bardzo),
 • pilniki do paznokci i blok polerski,
 • top hybrydowy – czyli coś, co zabezpiecza kolor,
 • cleaner lub ewentualnie odtłuszczacz płytki.

Firm na rynku jest bardzo dużo i naprawdę wiele z nich ma doskonałe produkty. Indigo, Neo Nail, Semilac – wszystkie są naprawdę świetne i mają w ofercie wspaniałe kolory oraz lakiery z różnym efektem na paznokciach.

Oczywiście do manicure hybrydowego nie nadają się zwykłe lakiery.

Jak zrobić manicure hybrydowy krok po kroku?

 1. Przygotujcie płytkę paznokcia, odsuńcie skórki, odtłuśćcie ją cleanerem, a także przetrzyjcie blokiem polerskim, aby matowa powierzchnia zyskała przyczepność. Nałóżcie cienką warstwę bazy na odtłuszczony i opiłowany paznokieć i utwardźcie w lampie UV przez 2 min, a led 30-60 sekund
 2. Nałóżcie wybrany kolor hybrydy – starannie i powoli, nie nabierajcie dużej ilości lakieru, by nie zalać skórek. Utwardzacie w lampie tak długo, jak zaleca producent (opis powinien być na każdej buteleczce). Pamiętajcie też, aby nie malować lakierem po skórkach – lepiej nie dojeżdżać pędzelkiem aż tak daleko, lecz zostawić około 1 mm odstępu. Jeśli zalaliście skórkę – nie utwardzajcie lakieru, tylko zbierzcie ten nadmiar lakieru zanim go utwardzicie. Używajcie do tęgo np. specjalnego, drewnianego patyczka.
 3. Jeśli kolor nie pokrył dobrze paznokcia (a najczęściej nie pokrywa) i chcecie, by był po prostu bardziej intensywny, a także oczywiście by manicure przetrwał dużej na płytce – nałóżcie kolejną warstwę koloru. Lepiej jest nakładać mniej lakieru, utwardzić i nałożyć kolejną warstwę, niż pozwolić, by za duża jego ilość ściekła z płytki lub pofalowała się w lampie.
 4. Na koniec nakładacie na utwardzone, pomalowane paznokcie specjalny top (nawierzchniowy). Utwardzacie go w lampie UV przez 2 min, lub led przez około 30 sekund. Przemywacie płytę cleanerem, aby usunąć powstałą, lepką warstwę dyspersyjną. Jeśli chcecie, możecie też wybrać specjalny top no wipe, czyli taki, który nie zostawia lepkiej warstwy.
 5. Paznokcie i skórki smarujecie oliwką i gotowe. Oczywiście oliwkę dożęcie kupić specjalną (zazwyczaj mają one dodaną kompozycję zapachową i pięknie pachną), ale zwykły olejek jojoba, arganowy czy migdałowy też w zupełności wystarczy.

Koniecznie dajcie znać, jak wam poszło, a jeśli samodzielne robienie hybryd wam się spodoba – porozmawiamy też sobie o zdobieniach i różnych fajnych efektach na paznokciach, które też z łatwością da się zrobić w domu. Powodzenia!