Cześć!
Lubię proste patenty na odświeżenie wizerunku. Aplikacja na starej bluzce, kolorowe kosmetyki, które z pozoru do siebie nie pasują, naturalne i bardzo tanie metody pielęgnacji to moje sprawdzone sposoby. Ostatnio zaczęłam bawić się przedziałkiem, zmianą jego położenia i wyglądu. Tobie też polecam takie metamorfozy. Sprawdź, jak nosić przedziałek, żeby wyglądać ładnie i młodo.
Przedziałek a kształt twarzy
Pewnie wiesz, że fryzurę dobiera się do kształtu twarzy. Dzięki temu wyrównujesz proporcje, radzisz sobie z asymetrią niektórych części buzi, masz możliwość dobrania odpowiednich dodatków i zrobienia perfekcyjnego makijażu. Zobaczmy więc, jak kształt twarzy wpływa na położenie przedziałka.
- Buzia okrągła wymaga optycznego wyszczuplenia. Aby osiągnąć taki efekt, należy ułożyć przedziałek na środku głowy. Powinien być prosty i równy. Najlepiej będą do niego pasować lekko pofalowane pasemka, wypuszczone przy policzkach, a nie schowane za uszami. Pamiętaj, żeby nadać im objętości i lekkości, bo dzięki temu twoja okrągła twarz stanie się szczuplejsza.
- Według wizażystów i fryzjerów buzia owalna jest idealna i nie trzeba robić nic, aby zmieniać jej wygląd lub kształt. I właśnie dzięki temu możesz bawić się swoją fryzurą i przedziałkiem. Zaczesuj włosy raz na lewą, a raz prawą stronę głowy. Powiększaj objętość pasemek i gładko czesz je do tyłu bez żadnych konsekwencji dla urody. Rób przedziałek prosty lub w kształcie zygzaka. Wszystko zależy od ciebie i twojej kreatywności.
- Twarz serce najlepiej będzie się prezentować z przedziałkiem z boku głowy, i to nawet takim, który znajduje się tuż nad uchem. Dzięki temu uzyskasz pełną objętości grzywkę swobodnie spływającą na czoło i policzek. Takie uczesanie ma jeszcze jedną zaletę. Duża i gęsta grzywka oraz przedziałek umieszczony na boku głowy zmiękczą szpiczastą brodę i złagodzą rysy całej twarzy.
- Na artystyczny nieład na głowie mogą pozwolić sobie dziewczyny, które mają kwadratową buzię. W ich przypadku nie jest zalecany równy i prosty przedziałek biegnący dokładnie na środku głowy. O wiele lepiej będzie wyglądał niedbale uczesany zygzak, który nie podkreśli symetrycznych rysów twarzy, lecz je zmiękczy i sprawi, że żuchwa i czoło nabiorą łagodnych kształtów.
- Twarz podłużna dobrze będzie wyglądała z przedziałkiem na środku, zrobionym na pofalowanych włosach sięgających do linii żuchwy lub maksymalnie do ramion. Mając taką fryzurę, z łatwością dodasz jej objętości i sprawisz, że twarz nie będzie wyglądała na pociągłą. Wspomniana przeze mnie długość fryzury ma również inną zaletę. Bardzo łatwo i szybko będziesz mogła ją wymodelować.
Jak zrobić przedziałek?
Są trzy najbardziej popularne rodzaje przedziałków: na środku, zygzak, na boku. Oczywiście styliści fryzur, którzy pracują z modelkami podczas światowych pokazów mody, powiedzą wam, że jest mnóstwo innych typów. Ale prawda jest taka, że tylko oni potrafią je uczesać. Ja dziś opowiem ci, jak zrobić te trzy podstawowe.
- Przedziałek na środku głowy jest bardzo łatwy do uczesania. Wyznacz linię, która biegnie od czubka twojego nosa, pomiędzy brwiami, przez czoło i czubek głowy. Grzebieniem zaczesz włosy na lewo i na prawo od tej linii. Pasemka dokładnie rozczesz i nadaj im nieco objętości. Gotowe!
- Zygzak zrobisz za pomocą grzebienia lub… szydełka. Zacznij od tyłu głowy. Przesuwaj grzebień ruchem zygzakowatym w kierunku czoła. Na koniec powstałe pasemko rozdziel na dwie części i utrwal lakierem lub pastą modelującą.
- Przedziałek na boku głowy uczesz zgodnie z kierunkiem wzrostu i opadania włosów. Jeżeli od dawna zaczesywałaś włosy na lewą stronę, to możesz mieć problem z ułożeniem ich na stronę prawą. Pomocne mogą okazać się przypięcie niesfornych kosmyków, wyprostowanie włosów i jednoczesne ułożenie ich po przeciwnej stronie głowy lub zrobienie kucyka.
Jak czeszecie przedziałek, dziewczyny?
Pozostaw komentarz