Fale w stylu boho lub fryzura á la dziewczyna surfera? Łatwizna!

Siemanko!

Lokówkę i suszarkę odstawisz w kąt, kiedy powiem Ci, jak zrobić surferskie fale i romantyczną fryzurę w stylu boho. Ostatnio odkryłam ten świetny sposób i stosowałam go bardzo często. Wiem, że zawsze się sprawdza i bez obaw możesz stosować go każdego dnia. Mówię serio!

Przygotowania…

Fryzurę w stylu boho lub fale dziewczyny surfera muszą być ładne i schludne. Zanim je ułożysz, umyj skalp, a nadmiar wody odsącz bawełnianym ręcznikiem lub jednorazowym ręcznikiem papierowym. Weź pod uwagę także to, że twoja nowa fryzura będzie suszona… na powietrzu. Żadne suszarki, dyfuzory i inne przyrządy wytwarzające ciepło nie przydadzą ci się. Przygotuj natomiast bawełnianą koszulkę lub ręcznik, grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami i produkt modelujący. Za chwilę wykorzystasz je w układaniu fal.

Boho fale lub fryzura á la dziewczyna surfera

Grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami rozczesz włosy. Jeżeli zostawisz choć jednego bardzo małego kołtuna, twoja fryzura nie będzie już tak fajna, jak zakładałaś na początku. Co robimy dalej? W pasemka wetrzyj niewielką ilość kosmetyku modelującego. Najlepiej sprawdzi się pianka przeznaczona do suszenia włosów na powietrzu Frizz Ease Dream Curls Air-Dry Waves marki John Frieda. Jeżeli chcesz zwiększyć objętość swojej fryzury, zaaplikuj kosmetyk od nasady aż po końcówki włosów. Twoje włosy są suche i matowe? Piankę nanieś na te partie pasemek, którym brakuje odpowiedniego nawilżenia. Jeśli użyjesz bawełnianej koszulki lub ręcznika do wcierania produktu we włosy, uzyskasz lepszy efekt.

Jak uzyskać fale? Wilgotne jeszcze włosy zwiąż w luźny warkocz lub koczek umieszczony z tyłu głowy. Taki trik sprawdzi się u osób, które mają elektryzujące i puszące się włosy. Pasemka związane w ten sposób pozostaw na 20 minut, aby samodzielnie wyschły. Po upływie tego czasu włosy rozpuść i delikatnie przeczesz palcami. Na koniec nanieś serum, które utrwali fale i doda im połysku. Twoja nowa fryzura jest gotowa!