Jak dbać o włosy farbowane?

Cześć dziewczyny!

Uwielbiam swoje włosy po farbowaniu, ich intensywny kolor i to, jak się błyszczą. Jednak koloryzacja wiąże się również z tym, że włosy łatwiej się niszczą. Co robić, żeby tego uniknąć i jak najdłużej cieszyć się kolorem?

Przede wszystkim dobrać odpowiednie kosmetyki do mycia i pielęgnacji włosów farbowanych.

  • Szampon do włosów farbowanych. Taki szampon jest nieco łagodniejszy. Dodatkowo wzbogacony jest o składniki, które przedłużają trwałość koloru. Wybierajcie te, które zawierają naturalne wyciągi z roślin.
  • Odżywka do włosów farbowanych. Włosy po koloryzacji cierpią na niedobór białka, dlatego w składzie odżywki powinny się znaleźć proteiny.
  • Olejek lub maska do włosów z zawartością keratyny i filtrem UV.

Na wygląd i kondycję włosów farbowanych wpływa również sposób, w jaki je pielęgnujemy.

Mycie i pielęgnacja włosów farbowanych

  • Częste mycie wypłukuje kolor, dlatego należy starać się nie wcierać szamponu w kosmyki, tylko w skórę głowy. W trakcie spłukiwania piana i tak umyje włosy na całej długości.
  • Warto wypróbować mycie włosów odżywką. Wpływa na kolor znacznie delikatniej niż szampon.
  • Ciepło suszarki i prostownicy powoduje blaknięcie koloru. Podczas suszenia używajmy chłodnego strumienia powietrza. To samo dotyczy temperatury wody. Wysoka temperatura sprawia, że łuski włosa rozchylają się i kolor szybciej się wypłukuje.
  • Nie wystawiać włosów na działanie promieni słonecznych. Jeśli już, to tylko zabezpieczone kosmetykami z filtrem UV. Taki filtr tworzy wokół włosa warstwę ochronną.
  • Kąpiele w morzu również nie wpływają najlepiej na trwałość farby. Słona woda może przesuszać włosy i wypłukiwać kolor. Wiadomo, że trudno odmówić sobie przyjemności, jaką jest pływanie w morzu. Dlatego wcześniej dobrze jest wetrzeć we włosy olejek.

Spotkałam się z opinią, że na farbowane włosy dobrze jest nakładać produkty nabłyszczające. Jednak w moim przypadku kosmetyki te tylko wysuszyły mi włosy. Zachęcam Was raczej do olejowania; dzięki dobrze dobranemu olejkowi, włosy będą się błyszczeć i pozostaną nawilżone i odżywione.

Pamiętajcie, że farba może nieco osłabiać kondycję włosów, dlatego warto o nie zadbać, zarówno przed jak, i po koloryzacji.

Macie jakieś inne sposoby na przedłużenie koloru i pielęgnacje włosów farbowanych? Chętnie je poznam 🙂