Kosmetyki probiotyczne mnożą się ostatnimi czasy na sklepowych półkach. Co to takiego, czym różnią się od „tradycyjnych” czy kosmetyki probiotyczne do twarzy i ciała są lepsze w działaniu od innych? Kto powinien po nie sięgać? Zapraszam na „probiotyczną” opowieść.
Kosmetyki probiotyczne – co to takiego?
Ogólnie mówiąc – kosmetyki probiotyczne to specjalny rodzaj produktów, które mają w składzie właśnie specjalne szczepy probiotycznych bakterii. Doskonale radzą sobie one z ochrona skóry przed wszelkimi niekorzystnymi zmianami i zewnętrznymi czynnikami (alergenami, patogenami, wszelkimi podrażnieniami u uczuleniami). Kosmetyki probiotyczne wspierają procesy regeneracji i poprawiają kondycję skóry, mają właściwości antyoksydacyjne, działają przeciwstarzeniowo.
Mam nadzieję, że nie przeraziło Was hasło „bakterie” w kosmetykach. Probiotyki to bardzo przyjazne dla naszej skóry szczepy bakterii, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Równoważą florę jelitową, eliminują szkodliwe toksyny, zanieczyszczenia, związki patogenne, zmiany drobnoustrojowe i doskonale łagodzą podrażnienia. Dbają też o prawidłowe pH skóry.
Dla kogo są kosmetyki prebiotyczne?
Po kosmetyki probiotyczne powinien sięgnąć każdy, kto boryka się z problemem skóry wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień, cierpi na łuszczycę, łupież, egzemę, wypryski, trądzik… Innymi słowy: wszelkiego rodzaju podrażnienia i zakażenia lub zapalenia skórne to zakres działania probiotyków.
Kosmetyki probiotyczne – przegląd
Probiotyczny płyn do higieny intymnej
To kosmetyk idealny nie tylko dla tych, którzy cierpią na różnego rodzaju infekcje lub podrażnienia. Probiotyczne kosmetyki do higieny intymnej są przyjazne dla skóry, nie zawierają drażniących, perfumowanych substancji i zapobiegają ewentualnym podrażnieniom – dlatego można je stosować zawsze, nawet jako prewencyjna ochrona przed ewentualnymi przypadłościami.
Probiotyczny krem do twarzy
Idealnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, podrażnionej lub skłonnej do podrażnień. „Atopowcy” i osoby cierpiące na ostre formy trądziku również polubią probiotyki w pielęgnacji twarzy – dzięki nim skóra szybciej zdrowieje i wraca do dobrej formy. Warto pamiętać, że kosmetyki probiotyczne często zawierają składniki antystarzeniowe, które wspierają funkcje ochronne skóry i spowalniają procesy starzenia.
Probiotyczny płyn micelarny do twarzy
Jest o niebo delikatniejszy od „zwykłych” płynów micelarnych, nie podrażnia skóry, nie uczula, a pomimo tego maleńkie micele doskonale usuwają nawet bardzo trwały makijaż. Probiotyczny płyn micelarny dba o jej prawidłowe pH, odświeża, ochrania naskórek, nawilża i łagodzi podrażnienia. Przeznaczony jest do każdego rodzaju cery: po taki płyn do demakijażu mogą spokojnie sięgać zarówno nastolatki, jak i osoby ze skórą dojrzałą.
Probiotyczy płyn micelarny został stworzony z myślą o skórze wrażliwej, atopowej, delikatnej, skłonnej do podrażnień. Nie zaburza on równowagi fizjologicznej skóry, chroni ją przed przesuszeniem. Jest idealny na lato, do klimatyzowanych pomieszczeń lub zimą, kiedy buzia często „przebywa” w pomieszczeniach ogrzewanych sztucznym i suchym powietrzem grzejników.
Gdzie jeszcze znajdziecie probiotyki?
Stosuje się je w pastach do zębów, mydłach w kostce i płynie, żelach do mycia ciała i twarzy, a nawet nawilżanych (mokrych) chusteczkach. Jeśli o o mnie chodzi – często kupuję probiotyczny płyn do mycia twarzy. Dzięki niemu moja skóra jest nie tylko dokładnie oczyszczona, ale również (dzięki bakteriom i enzymom) sprawnie usuwa się z niej martwy naskórek. Probiotyczny płyn do mycia twarzy nie wysusza mojej skóry i równoważy poziom sebum, przywracając jej równowagę hydro-lipidową.
Czy stosujecie jakieś godne polecenia kosmetyki probiotyczne? Macie swój ulubiony? Czy zauważyłyście, a by tego rodzaju kosmetyki działały lepiej na skórę? Koniecznie zostawcie komentarz. Miłego dnia! 🙂
Pozostaw komentarz