Makijażowo-urodowe wpadki. Każdy facet je zauważy, ale o nich nie powie, żeby cię nie wkurzyć

Cześć!

Jak to jest z tymi facetami? Lubią, kiedy ładnie wyglądasz i dbasz o siebie, ale denerwują się, gdy wydajesz grube pieniądze na kosmetyki. A mówią, że to kobiety jest ciężko zrozumieć… Ale jedno jest pewne! Za żadne skarby facet nie chce wkurzyć kobiety. Podobno nie powiedzą ci, że użyłaś za dużo perfum lub szminką pomalowałaś zęby. Co jeszcze przed tobą ukryją?

Makijaż jak tapeta

Drogie panie, nie oszukujmy się dłużej. Najwyższy czas skończyć z korektorami, podkładami, bazami, pudrami i innymi kosmetykami. Makijażom-tapetom i maskom mówimy stanowcze NIE! Panom po prostu podoba się naturalny wygląd lub minimalny makijaż; twoja skóra też na tym skorzysta. Umówmy się zatem. Od dziś nie używasz szpachli do twarzy lecz naturalnych i lekkich kosmetyków. Zaufaj mi: warstwy kolorówki na twarzy odstraszają facetów. A to bardzo wrażliwe osobniki.

Zlepione rzęsy i znikający cień

To kolejny makijażowy błąd, który popełnia wiele pań. Jeżeli nie umiesz malować rzęs, to po prostu tego nie rób. A jeśli nie umiesz wybrać odpowiedniej maskary, to o pomoc poproś koleżankę, która w malowaniu oczu ma więcej doświadczenia od ciebie. I zapamiętaj sobie, że grudki i posklejane rzęsy nie wyglądają najlepiej. A o co chodzi ze znikającymi cieniami? Cienie o kremowej formule lub z brokatem mają to do siebie, że zbierają się w załamaniach powiek. Kiedy patrzysz na dół lub zamykasz oczy, cienie nagle się pojawiają (choć nie tam, gdzie powinny być). Natomiast kiedy patrzysz na wprost, to powieki wyglądają tak, jakby były umazane czymś błyszczącym. A wystarczy przecież zastosować matowe cienie do powiek lub kredkę do kresek.

Sucha skóra i jeżyk na nogach

Co tu dużo mówić? Faceci lubią miękką i gładką skórę. Mizianie suchych stóp lub niedokładnie ogolonych nóg w ogóle nie jest przyjemne. Pomyśl tylko, wolałabyś przytulić się do mięciutkiego futerka szczeniaka czy do jeża? Jeżeli nie masz ochoty robić tego dla kogoś, zrób to tylko dla siebie. Twoja skóra stanie się jędrna, gładka i miękka w dotyku. Włosków możesz pozbyć się raz na zawsze – poddaj się depilacji laserowej. Bye, bye, jeżu!