Czysta i świeża skóra? Z Take the Day Off od Clinique to możliwe

Cześć!

Demakijaż jest bardzo ważny w pielęgnacji skóry twarzy. W końcu czysta skóra równa się ładny makijaż. Dlatego do zmywania kolorówki używam kosmetyków Clinique z serii Take the Day Off od Clinique. A ty?

Seria Take the Day Off od Clinique dla zdrowej skóry

W serii Take the Day Off marki Clinique znajdziemy kosmetyki, które zmywają makijaż, oczyszczają pory skóry i pielęgnują cerę. Wśród nich znajdują się: oczyszczający olejek, płyn do demakijażu ust i oczu, sztyft do demakijażu, oczyszczające mleczko i balsam. Produkty rozpoznasz po fioletowo-srebrnych opakowaniach. Są idealne do usuwania każdego rodzaju makijażu, nawet tego wodoodpornego.

Czemu demakijaż jest tak ważny?

Jeśli nie robiłabyś demakijażu, to na twojej twarzy pojawiłyby się krostki, podrażnienia, zaskórniki i inne niedoskonałości. Twoja cera byłaby zmęczona, poszarzała i starsza niż jest w rzeczywistości. Z pewnością nie chciałabyś, żeby twoja buzia właśnie tak wyglądała. Dlatego zanim pójdziesz spać, a także wtedy, gdy czujesz, że twoja cera jest ciężka od kolorówki, koniecznie zrób demakijaż. Używaj takich kosmetyków, które usuwają makijaż, nadmiar sebum, złuszczony naskórek i bród zgromadzony w porach skóry. Dobrym rozwiązaniem będą także produkty, które nawilżają i wygładzają buzię.

Jak poprawnie zrobić demakijaż?

Do demakijażu twarzy używaj bawełnianych płatków kosmetycznych. Niewielką ilość kosmetyku nanieś na wacik, a następnie przetrzyj nim cerę. Trochę inaczej wygląda demakijaż oczu i ust. Skóra tej części twarzy jest cienka i podatna na uszkodzenia, dlatego podczas usuwania kolorowych kosmetyków trzeba zachować szczególną ostrożność. Na bawełniany wacik zaaplikuj produkt, a następnie dociśnij do powiek lub ust. Po chwili makijaż powinien się rozpuścić. Pamiętaj, że nie wolno trzeć tych części twarzy, bo możesz podrażnić wrażliwą skórę i osłabić rzęsy.

Czy używałyście kiedyś tych kosmetyków do demakijażu od Clinique?